Minęły dopiero dwa miesiące sezonu, a w Klubie szermierzy SKS  Grass-Hopper  Kalwaria sukces goni sukces. Od początku września było już kilka ważnych zawodów, szpadziści z klubu kalwaryjskich szermierzy na każdych zawodach zajmowali bardzo dobre miejsca.

Najlepszy do tej pory jest Ireneusz Filek, jego sukcesy od początku września to I miejsce w  III Międzynarodowy Turniej o Puchar Lajkonika, w XVII Międzynarodowym Turnieju Szermierczym z okazji Dnia Edukacji Narodowej również I miejsce.

Te zawody dodatkowo były bardzo ważne gdyż są punktowane i liczą się do listy Polskiego Związku Szermierczego. Następnie zdobył, II miejsce w Turniej Szermierczym o Puchar Miasta Wadowice, II miejsce w turnieju „Złoty kasztan”,  Vmiejsce XIII Międzynarodowy Turnieju Szermierczym „Kmicic Cup” w Częstochowie oraz  V miejsce w międzynarodowym Turnieju „O Puchar Ziem Północnych” w Szczecinie. Obecnie Irek zajmuje pierwsze miejsce na liście generalnej Polskiego Związku Szermierczego w kategorii dzieci.

W tej samej kategorii Jurek Stankiewicz  zdobył w tym sezonie już dwa brązowe medale w Krakowie oraz w Tarnowie. Najmłodszy zawodnik w klubie Józef Stankiewicz w tym sezonie walczy   ze starszymi kolegami, ale ostatnio w Tarnowie udało mu się wejść do najlepszej ósemki i ostatecznie zajął dobre VI miejsce.

Starsi zawodnicy w klubie walczą już o przynależność do kadry narodowej juniorów  i juniorów młodszych, najlepsza dwudziestka zawodników z polski jest powoływana przez związek szermierczy na wyjazdy zagraniczne np. na puchary europy.

Najbardziej doświadczona zawodniczka Karolina Biela obecnie jest 38 na liście rankingowej juniorów i jest w kadrze narodowej.  W tym sezonie najlepszy wynik Karoliny to 14 miejsce w III Pucharze Polski Juniorów w Rybniku. Karolina poprzednio w juniorach młodszych zajmowała bardzo wysokie miejsca i już miała okazję jeździć  z kadrą na międzynarodowe zawody do Niemiec, Bratysławy czy Budapesztu.

Następnym zawodnikiem, który już w tym sezonie załapał się do kadry jest Dawid Dębicki,  obecnie zajmuje 16 pozycje w klasyfikacji generalnej na liście Polskiego Związku Szermierczego i również w tym sezonie został sklasyfikowany w kategorii juniorów na miejscu 47, pomimo, iż w tej kategorii walczy nawet o cztery lata starszymi kolegami i bardziej doświadczonymi.

Najlepszy wyniki Dawida w przeciągu tych dwóch miesięcy  to  8 miejsce w II Pucharze Polski Juniorów Młodszych, 18 miejsce w p II Pucharze Juniorów oraz V miejsce na zawodach w Wadowicach. Dawid po raz pierwszy reprezentował klub i reprezentację Polski w Austrii w Klagenfurcie na Pucharze Europy w turnieju indywidualnym i drużynowym gdzie z drużyną Polska III zajęli 16 miejsce na 47 drużyn ze świata.

Na liście rankingowej juniorów młodszych także jest następny zawodnik Mikołaj Radosz obecnie zajmujący 28 pozycje i również jest już sklasyfikowany na liście juniorów z numerem 59.  Najlepsze wyniki Mikołaja w tym sezonie to 30 miejsce  w I Pucharze Polski Juniorów Młodszych oraz 27 miejsce w III Pucharze Juniorów. Średnio w zawodach punktowanych startuje około stu zawodników, więc dotychczasowe miejsca zajmowane przez zawodników w klubie Grass-Hopper są bardzo wysokimi pozycjami.

Zawodnicy klubu ciężko pracują na swój sukces, codzienne treningi, nie tylko szermiercze ale i ogólnorozwojowe oprócz tego nie mają wolnych weekendów ponieważ, prawie w każdy wyjeżdżają na zawody to jeszcze uczestniczą w pokazach szermierczych w pobliskich szkołach.

Odwiedzili szkoły w Kalwarii Zebrzydowskiej, Barwałdzie Górnym oraz Izdebniku, a to jeszcze nie koniec. Dzięki swojej wytrwałości osiągają sukcesy na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. Oczywiście trzeba wspomnieć tutaj o trenerze Felixie  Frasiu, który bardzo motywuje do ćwiczeń swoich zawodników i mobilizuje do działania.

  • Kibic

    Bo nie ma kto , proste

  • rokin

    Czemu pilki nie opisujecie admini powiedzcie

  • DYM DUSI

    DYM DUSI W KALWARII !!!!!!! P O M O C Y WFOŚ. Dalej jazda zza biurek. Chcemy tlenu a nie klejów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!