Reprezentanci Gminy Stryszów: uczniowie Szkoły Podstawowej w Stroniu oraz Gimnazjum w Zakrzowie po raz kolejny zdobyli tytuł Mistrzów Małopolski w rowerowym turnieju BRD

Aktualni mistrzowie powiatu wadowickiego – uczniowie ze Stronia i Zakrzowa – bezapelacyjnie zwyciężyli  we wszystkich konkurencjach w trakcie rozegranych w dniach 10/11 maja 2017 r. zawodach wojewódzkich Turnieju BRD w Mikluszowicach.

W nagrodę wystartują na Mistrzostwach Polski, które już w połowie czerwca odbędą się w Nidzicy (woj. warmińsko-mazurskie). Zwycięskie drużyny wystąpiły w następującym składzie SP Stronie: Martyna Nowak, Natalia Nowak, Adrian Odrowąż i Jakub Klimeczko; Gimnazjum w Zakrzowie: Aniela Zawiła, Piotr Haranek, Anna Radwan, Kacper Lempart.

Udział w finale krajowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego powoli staje się dla szkół z Gminy Stryszów obowiązkiem faworytów.  Drużyna SP Stronie pod opieką Tomka Gębali już 7 raz, a ekipa z Gimnazjum w Zakrzowie pod opieką Bogdana Radwana już 4 raz dostąpi zaszczytu reprezentowania województwa małopolskiego na Mistrzostwach Polski.

Organizatorzy szacują, że w sumie na każdym etapie turnieju (gminny, powiatowy, wojewódzki, finał krajowy) startuje ok. sto tysięcy uczniów. To ponad dwa tysiące szkół. O randze tego turnieju świadczy choćby lista organizatorów: Polski Związek Motorowy, Komenda Główna Policji, Ministerstwo Infrastruktury, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego – wraz z odpowiednimi strukturami terenowymi.