W niedzielę 4 listopada wybory samorządowe! Co trzeba zrobić –  iść i zagłosować! W niedzielnych wyborach samorządowych będziemy wybierać Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej. Zachęcam by pójść i głosować.

Stawką tych wyborów dla środowiska Prawa i Sprawiedliwości skupionego wokół Haliny Cimer szefowej kalwaryjskiego PiS jest – aby wróciło to co było w latach 2010-2014. Czyli możliwość  kierowania gminą z tylnego siedzenia przez Halinę Cimer jak to miało miejsce w przypadku Zbigniewa Stardomskiego.

Aby ułatwić wybór w ostatnich dniach zostały przybliżone programy wyborcze kandydatów, pochyliliśmy się też nad stronami internetowymi, zapewne obserwując ostatnie tygodnie mieszkańcy mogli dojść do przekonania, że … nie ma obiektywnych mediów, w pełni się z tym zgadzam.

Nie ma mediów obiektywnych, wystarczy włączyć TVP czy TVN, poczytać gazety, lokalne portale internetowe, każdy ma swoje preferencje, tak jest też i u nas jest NaszaKalwaria  z ponad 10 letnią historią i stworzona na potrzeby najbliższych  wyborów Kalwaria24 – uważam, że jest to naturalne zjawisko i tak powinno być, życie nie znosi próżni. Kalwaria24.pl – wspiera  kandydata Prawo i Sprawiedliwość  Tadeusza Stelę i stała się główną tubą lokalnego PiS. Pozwoliłem sobie na taki wstęp, gdyby pojawiły się  pytania o obiektywizm.

Stawką tych wyborów dla środowiska Prawa i Sprawiedliwości skupionego wokół Haliny Cimer szefowej kalwaryjskiego PiS jest – aby wróciło to co było w latach 2010-2014. Czyli możliwość  kierowania gminą z tylnego siedzenia przez Halinę Cimer jak to miało miejsce w przypadku Zbigniewa Stardomskiego.

Jak jesteśmy już przy nazwiskach  Stradomski i Stela to wypada wrócić pamięcią do wyborów z 2014 wówczas to Stardmoski i Stela byli wrogami do tego stopnia że ten pierwszy do tego drugiego  zwracał się z apelem „Nie baw się nożami” mając na myśli Tadeusza Stelę dodawał „Wszyscy musimy odpowiedzieć na pytanie, czy prowadzenie agresywnej walki politycznej jest warte narażania zdrowia, a nawet życia mieszkańców naszej gminy” .

Dlatego też mieszkańcy gminy byli zaskoczeni gdy lokalny PiS postawił na Tadeusza Stele jako kandydata na burmistrza, a połączyła ich ponownie walka o władzę tym razem wspólna.

Co bardziej zaskoczeni postępowaniem lokalnego PiS dopytywali, dlaczego Stela ? Odpowiedź szczera i zaskakująca padła z ust kandydata do powiatu z list PiS … „bo nikt inny nie chciał”. Ta prosta odpowiedz wiele wyjaśnia.

Tak naprawdę kto będzie kandydatem PiS w Kalwarii Zebrzydowskiej wyjaśniło się na utajnionym spotkaniu PiS na terenie Klasztoru w lipcu 2018 roku, gdy na spotkaniu z posłem Mularczykiem objawił się kandydat Stela, zapewne wówczas zapadły najważniejsze decyzje i ustalenia.

Utajnione spotkanie PiS na terenie Klasztoru

W kolejnych tygodniach Halina Cimer wraz z Tadeuszem Stelą jeździła na spotkania PiS, by promować swojego kandydata w strukturach PiS  – tak było min. w Andrychowie na spotkaniu z Beatą Szydło.

Tak jestem szczery i mowie wprost o pewnych rzeczach, bo milczeć nie można.

Pamiętajcie w niedziele 4 listopada idźcie  na wybory – taka szansa dopiero za 5 lat!

 • Rozsądny wyborca

  Augustyn Ormanty to relikt przeszłości i wydaje mu się że jak na każdej tablicy zawieszą jego największy baner , zasłoni swoim wizerunkiem całą kamienicę, wycałuje wszystkie ręce i porozwiesza na każdej klamce torby ze swoim wizerunkiem to ma pewną wygraną. Otóż nie! Mieszkańcy mają swój rozum i dorośli do tego aby odciąć jego pępowinę. Teraz na wsiach i sołectwach nie mieszkają już zacofani podatnicy patrząc na niego jako zbawiciela. Podobnie jak Kalwaria przed czterema laty wszystkie sołectwa są gotowe na zmiany nie tylko burmistrza ale i radnych.

 • Niezadowolony czytelnik

  Czyżby po 10-letnim stażu portalu zapowiadał się jego koniec? 🙁

 • Kasia

  Od wielu lat czytam naszą kalwarię… lecz jestem rozczarowana…
  Niezależny portal?
  W tym artykule jest wiele nie bzdur napisanych…

 • Split

  Autorze, tu nie chodzi o to byś był obiektywny, tylko o to byś nie podszywał się pod Jakuba Wolnego, który na 99,9% nie istnieje.
  Dogadałeś się z Ormantym – ok, Twoje życie, Twoje problemy, dobrze wiem, że każdy kij ma dwa końce i nie mnie to oceniać.
  Ale jak już się dogadałeś to nie udawaj obiektywnego tylko przyznaj się do tego, że robisz propagandę dokładnie taką samą a nawet gorszą niż Kalwaria24, bo tam owszem Stela jest na piedestale, ale nikt nie atakuje Twojego kandydata.
  Napisałeś że nie ma mediów obiektywnych i jako przykład podałeś Kalwarię24 a to niestety ten sam poziom co u Ciebie.

  To jest Twój portal, pisz na nim co chcesz, nawet jeśli bardzo się z Cesarzem polubiliście to przemaluj NK na zielono, tak jak biuletyn, tylko błagam nie staraj się udawać obiektywnego i ratującego nas ze szponów „Wąsatego Rycerza”.

 • wybór

  Augustyn Ormanty ma przeważającą ilość zwolenników w okolicznych miejscowościach gminy i jest faworytem nr jeden do wygrania

 • kumaty

  bardzo wymowne zdjęcie. dzielą i rządzą stołkami jeszcze przed wyborami. nowy program lokalny STANOWISKO+

 • hans.castorp

  Myślę, że mieszkańcy gminy byli nie mniej zaskoczeni, gdy lokalny i niezależny (sic!) dziennikarz obywatelski, postawił na Augustyna Ormantego jako swojego pracodawcę.