CKSiT zaprasza na interesującą wystawę. Dziś w piątek, 6. listopada o 17:00 w „Starym Kinie” zostanie otworzona wystawa fotografii, ceramiki i rzemiosła. Autorką wystawy zatytułowanej „W oko wpadło mi Maroko” jest Anja Weiss.

Prezentowana wystawa ma zarówno walory artystyczne jak i edukacyjne, gdyż przedstawia architekturę, sposób pochówku, religię, tradycyjny strój, kozy na drzewach arganowych, atrakcje turystyczne oraz codzienne zajęcia mieszkańców Maroka.

Oprócz prezentowanych fotografii, na wystawie znajduje się muzułmańskie rzemiosło artystyczne jak przedmioty wykonane z ceramiki, mosiądzy i cyny oraz wiele innych, z których część pochodzi z lat 40. XX wieku.

Dla podniesienia waloru edukacyjnego wystawy, każda grupa zdjęć poruszająca dany wątek będzie opatrzona komentarzem. Ponadto, na wernisażu może odbyć się krótka prelekcja dotycząca przenikania się kultury muzułmańskiej z europejska.

Wystawa adresowana jest do wszystkich grup wiekowych, a dzięki walorom edukacyjnym śmiało może być odwiedzana przez grupy szkolne.

Jako kulturoznawca specjalizujący się w rejonie Bliskiego Wschodu oraz pasjonat fotografii ujęłam w kadrze obiektywu tę część Maroka i jego obyczajowości, która z punktu kulturoznawczego wydaje mi się najciekawsza – mówi autorka wystawy.

 

aniaweisss