Uczniowie z Przytkowic swoją przygodę z „Baltie” rozpoczęli we wrześniu 2014 roku. Pierwsze kroki w tym programie stawiali na lekcjach zajęć komputerowych, teraz jeden z nich Grzegorz Serwin został laureatem w Wojewódzkim Konkursie.

Siedmioro uczniów z ZS nr 3 w Przytkowicach tak zafascynowało programowanie, że postanowili spróbować swoich sił w Małopolskim Konkursie Informatycznym.

W Małopolskim Konkursie Informatycznym wystartowało blisko 2 tysiące uczniów z 232 szkół, ostatecznie do etapu Wojewódzkiego przystąpiło 100 uczestników z 50 szkół

Do etapu powiatowego dostało się czworo uczniów z Przytkowic: Maciej Wilkosz, Patrycja Pasternak, Grzegorz Serwin, Mateusz Czopek.

Finałowe zadania były trudne, jednak ciężka praca zaowocowała tym, iż jeden uczeń naszej szkoły został laureatem jako jedyny uczeń z powiatu wadowickiego. Jest to Grzegorz Serwin z klasy VIb – mówi opiekun Wioletta Kondela

Co jest „Baltie” ?

 

To program komputerowy stworzony do nauki programowania od zera. W trybie programowania mamy możliwość ostatecznego przygotowania programu przy użyciu innych elementów niż w pozostałych trybach.

Praca w programie Baltie to połączenie zabawy z nauką, łagodne przejście od tworzenia obrazków do programowania. Realizowanie własnych pomysłów daje uczniom ogromną satysfakcję , uczy logicznego myślenia oraz konsekwentnego dążenia do celu.