W sobotę w Konwencie Bonifratrów odbędą się Dożynkowe Spotkanie Integracyjne. W programie imprezy wiele atrakcji: warsztaty artystyczne, fotograficzne i historyczne, projekcja filmu o Mikołaju Zebrzydowskim oraz wystawa prac konkursowych „Sen o Kalwarii”. Pasjonatów wojskowości zachęcamy do obejrzenia niezwykłego widowiska historycznego  „Potyczka o Dwór Zebrzydowskiego z 1655 roku”. 

Konwent Bonifratrów pw. Św. Floriana w Zebrzydowicach, Gmina Kalwaria Zebrzydowska zaprasza Państwa na VI Dożynkowe Spotkanie Integracyjne, które odbędzie się dnia 9 września 2017 r.

Jest to cykliczna impreza współfinansowana ze środków PFRON w ramach konkursu „Aktywność i wiedza” oraz środków Gmina Kalwaria Zebrzydowska, skierowana do osób niepełnosprawnych i ich opiekunów z terenu województw małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i śląskiego.

Charakter spotkania nawiązuje do tradycji Konwentu Bonifratrów w Zebrzydowicach, gdzie od ponad 400-lat obok działalności na rzecz osób niepełnosprawnych Bracia prowadzą 100-tu hektarowe gospodarstwo rolno-hodowlane.

Tegoroczna edycja Spotkania będzie nie tylko tradycyjną formą świętowania i dziękczynienia za coroczne plony, ale również nawiązywać będzie do obchodzonego w tym roku 400-lecia lokacji miasta Kalwaria Zebrzydowska.

Całość imprezy będzie miała charakter biesiady i wspólnej zabawy, stwarzając również okazję do zaprezentowania efektów działalności artystycznej osób niepełnosprawnych oraz rozwijania zainteresowań historią, sztuką oraz teatrem.

Bardzo ciekawie zapowiada się widowisko historyczne  „Potyczka o Dwór Zebrzydowskiego z 1655 roku”, w potyczce weźmie udział  50 osób z czterech grup rekonstrukcyjnych min. Pospolite Ruszenie Królestwa Polskiego

Program spotkania
Godz. 11:00 – Msza Św. W Kościele Parafialnym w Zebrzydowicach
Godz. 12:00 – Przejście Pochodu Dożynkowego na teren Konwentu w Zebrzydowicach
Godz. 12:30 – Uroczyste otwarcie imprezy
Od godz. 13:00  Wspólna biesiada przy stole połączona z degustacją potraw regionalnych, Zabawa taneczna z wodzirejem, Konkursy, warsztaty artystyczne, fotograficzne i historyczne Projekcja filmu o M. Zebrzydowskim, w którym wystąpili m in. podopieczni Konwentu – Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej i uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej, Wystawa prac „Sen o Kalwarii” przygotowanych w ramach konkursu skierowanego do uczniów szkół i oraz osób niepełnosprawnych
16:00 – Widowisko historyczne „Potyczka o Dwór Zebrzydowskiego z 1665 roku”
18:00 – Wspólna biesiada