W sobotę o Kalwarii Zebrzydowskiej usłyszała cała Polska, to za sprawą Radia RMF FM. Z kalwaryjskiego rynku najpopularniejsza stacja radiowa w naszym kraju nadawała „Fakty z Twojego Miasta”, Kalwaria pokazała to co ma najlepsze. Z Kalwarii popłynęło dużo pozytywnej energii. 

Kalwaria Zebrzydowska wygrała w plebiscycie Radia RMF FM „Twoje Miasto w Faktach RMF FM”.  Wygrana była możliwa dzięki wyjątkowej mobilizacji mieszkańców Kalwarii, którzy swoimi głosami sprawili, że w sobotę o Kalwarii usłyszała cała Polska.

Na rynku zorganizowano piknik z Radiem RMF FM, największą popularnością wśród najmłodszych cieszyła się wata cukrowa i balony rozdawane przez radio, dla spragnionych nie zabrakło też wody mineralnej.

Jednak największą popularnością cieszył się „Ogórek kalwaryjski”, który staje się rozpoznawalną marką i wraca do łask stając się produktem regionalnym. Ogórkami częstowały panie z zespołu regionalnego „Sami swoi” z Przytkowic. Warto też dodać, że „Ogórek kalwaryjski”  niedawno zajął I miejsce w plebiscycie „Małopolskie smaki”.

Prawdziwym strzałem w dziesiątkę okazały się leżaki, które czekały na mieszkańców kalwarii na rynku,  można było się na nich wygrzewać łapiąc ostatnie promyki słońca.

Kalwaria Zebrzydowska gościła w sobotę na antenie radia co godzinę w Faktach RMF FM, to była świetna  okazja na promocję naszego miasta. Radio RMF FM słucha średnio 6 milionów ludzi i właśnie RMF FM jest najpopularniejszą stacją radiową w naszym kraju. 

Ten darmowy czas na promocję w największej rozgłośni radiowej w Polsce Kalwaria Zebrzydowska wykorzystała w pełni.

Kalwaria pokazała to co ma najlepsze z czego słynie na cały kraj było oczywiście o Sanktuarium Kalwaryjskim i dróżkach o tym mówił brat Samuel.

Nie mogło zabraknąć też kalwaryjskiego rzemiosła starszy cechu Zbigniew Pyrek mówił o rzemiośle i wyrobie mebli, było też o produkcji butów bo z tego też słynie nasza okolica o tym opowiadał Michał Nowak.

Kalwaria Zebrzydowska pokazała potencjał jaki mają młodzi, pokazali jak wielką mają pasję i osiągają sukcesy sportowe nie tylko w Polsce i Europie. Kalwaria pokazała że ma Mistrzów Polski i Europy.

O swojej pasji i sukcesach mówili młodzi z UKS Sokolik mistrzowie Polski i Europy w canicross, a także sportowcy z klubu Born 2 bike, w szeregach których są Mistrzowie Polski i medaliści Mistrzostw Europy,  była też mowa o ekipie z Pumptrack Kalwaria.

Udało się też wypromować „Ogórka Kalwaryjskiego” o którym usłyszała cała Polska, bo przecież kalwarianie to są „ogórcorze” i warto do tej tradycji wracać. Furorę zrobiły też przyśpiewki pań z „Samych Swoich”.  Była też mowa o kościele parafialnym w Kalwarii Zebrzydowskiej i polichromii Karola Malczyka jaka znajduje się w kościele parafialnym.

Wspomniano też, że w przyszłym roku Kalwaria Zebrzydowska będzie obchodzić Jubileusz 400-lecia lokalizacji, radio nie wykluczyło, że w przyszłym roku przy okazji urodzin miasta pojawi się u nas ponownie.

Piknik z Radiem RMF FM zorganizowano dzięki współpracy Urzędu Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej, CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej, WCK w Wadowicach, Cechu Rzemiosł Różnych i Firmie STOP.

 

 • MKS

  Sobota 17 ostatni raz u siebie , wszyscy na mecz MKS Kalwarianka-Niwa Nowa Wies

 • tokaj

  Ogórek kalwaryjski,no biednie w Kalwari ze chwytają sie za konsumpcje tego typu warzyw.

 • MKS

  KS Chełmek – MKS Kalwarianka 3-2(2-0) Tomasz Kustra 34 , Marcin Psioda 42 , Wojciech Mrowiec 78- Dariusz Hobrzyk 58 , Rafał Gałuszka 69
  Skład MKS Kalwarianki ; Wypiór – Bargieł ż , Boczarski , Gębala , Jagła – Kryjak od 87 Turek , Dybek od 67 Gałuszka ,Rodrigo , Hobrzyk , Giermek – Juan Carlos od 80 Węgiel .
  Sędziował Jakub Kita z Libiąża .

 • Cikos

  Fajna sprawa ze rmf przyjechał do Kalwari

 • MKS

  Sobota 17 KS Chełmek ( wicelider tabeli ) – MKS Kalwarianka , wcześniej o godzinie 12 w lidze juniorów Unia Oświęcim – MKS Kalwarianka