W sobotę w Sanktuarium Kalwaryjskim odbędzie się Kalwaryjski Dzień Młodych o godz. 10.00 zaplanowano  Drogę krzyżową na kalwaryjskich dróżkach, natomiast o godz. 19.00 na wzgórzu Ukrzyżowania rozpocznie się Nabożeństwo młodzieżowe „JEGO miła woń” i Procesja światła. Na zakończenie Dnia Młodych ok. godz. 21.00, przy ołtarzu polowym, rozpocznie się koncert zespołu „niemaGOtu”.

Kalwaryjski Dzień Młodych rokrocznie poprzedza kulminacyjny dzień Odpustu Wniebowzięcia w Kalwarii Zebrzydowskiej.

O godz. 20.00 Eucharystii przewodniczyć będzie Ks. Bp Jan Szkodoń oraz bernardyńscy Współbracia, którzy w tym roku przyjęli święcenia prezbiteratu. Msza św. zakończy się Apelem jasnogórskim.

W tym roku chcemy odkryć w Niepokalanej szczególny zapach, który zmotywuje nas do działania. Kto będzie?  Z pewnością Franciszkańska Młodzież Oazowa z całej Polski, zaspół „niemaGOtu”, który zapewni niezwykłą atmosferę i Wy… bez Was nie ma nas – zapraszają organizatorzy

Zespół „niemaGotu” to sześciu muzyków zgromadzonych w imię zmartwychwstałego Jezusa, by poprzez otrzymane talenty, stosownie do obranej nazwy, zwiastować, że nie ma Go w grobie, bo powstał – jak powiedział.

Zespół stworzył i nagrał  Hymn Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016. Niech mówią przeto między narodami: „wielkie rzeczy im Pan uczynił!”, my tymczasem będziemy głosić „nie mądrość świata tego, lecz Pana ukrzyżowanego”. Aż przyjdzie znów!

Ponieważ jesteśmy zespołem muzycznym, komunikować się będziemy głównie za pomocą utworów składających się na nasz repertuar. Tym sposobem poznacie nas, jak Pan Bóg przykazał – po owocach. Na starcie jedynie, kłaniając się Wam w pas, dwa słowa bez akompaniamentu.

Na początku było Słowo: „zapiszcie sobie teraz ten oto hymn” (Pwt 31,19). Tak też zrobiliśmy i ku naszemu zdziwieniu powstał hymn Światowych Dni Młodzieży. Na fali tego oszołomienia Bożą hojnością i mocą postanowiliśmy grać dalej.

Kto? Ja, który to piszę – Kuba Blycharz Q, Ola Maciejewska, Marysia Pękała, Kuba Chmura i Bartek Krawczyk. Ponieważ brakowało nam gitarzysty, wołaliśmy w niebo tak długo, aż spadł nam z niego Szymon Pawluś. I proszę – tak właśnie w telegraficznym skrócie powstaliśmy jako zespół.

19 sierpnia 2017:
10:00 – Droga Krzyżowa na „dróżkach”
19:00 – Nabożeństwo „JEGO miła woń” (wzgórze Ukrzyżowania)
20:00 – Eucharystia (Plac Rajski przed bazyliką)
21:00 – Koncert zespołu „niemaGOtu” (Ołtarz Polowy)

Zespół niemaGotu w lutym gościł w Kalwarii Zebrzydowskiej na Chrześcijańskich Walentynkach zorganizaowanych przez GPS Kalwaria

 

 

 

 

  • lolo

    kolejne bzdury