Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to do końca 2016 w Stanisławiu Dolnym powstanie nowa sala gimnastyczna wraz z zapleczem biblioteką i świetlicą. Magistrat przekazał właśnie wykonawcy teren pod budowę. Całość ma kosztować 3 mln 484 tys. zł.

Wcześniej Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej rozstrzygnął przetarg na budowę Sali gimnastycznej  będzie 3 mln 484 tys. zł, ma powstać do końca 2016 r.

Teraz została podpisana umowa z firmą Usługi Budowlane GRESMAR Stanisław Chodacki z Wielkich Dróg, został również przekazany wykonawcy plac budowy.

W przekazaniu placu budowy udział wzięli Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, Wykonawca Stanisław Chodacki, Kierownik Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej Stanisław Kosek, kierownik budowy oraz inspektorzy nadzoru inwestorskiego.

O budowę Sali gimnastycznej od początku zabiega radny z tej miejscowości Mirosław Faber, taki pomysł złożył już w poprzedniej kadencji po tym gdy została ukończona Hala Sportowa w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Poza Salą gimnastyczną przy Zespole Szkół nr 8 w Stanisławiu Dolnym ma powstać zaplecze z biblioteką i świetlicą.

Wcześniej gmina wybudowała Salę sportową przy szkole w Przytkowicach, a w ubiegłym roku oddano do użytku halę  sportową w Kalwarii Zebrzydowskiej kosztowała w sumie 5,757 mln zł.

  • Kibic

    W 4 lidze kolejna porażka Sosnowianki , tym razem 0-3 z TS Węgrzce . W innych porannych meczach Dalin – Michałowianka 2-0 , Orzeł Piaski – Unia Oświęcim 1-2 , Clepardia Kraków – Orzeł Ryczów 3-3

  • StanisławDolny

    Od tylu lat się o to ubiegaliśmy. Każda szkoła w pobliżu ma salę gimnastyczną – nasza obecna „sala” to pomieszczenie trochę większe od zwykłej klasy. Z sali gimnastycznej nie będą korzystać tylko uczniowie, ale i mieszkańcy Stanisławia i okolic. Chodniki już mamy, nie wszędzie, ale są. Wodę też mamy. Zapraszam pod koniec 2016roku do nowej sali gimnastycznej w Stanisławiu Dolnym.

  • ded

    Nie wiadomo po kiego wała… za 3,5 mln by powstało tyle użytecznych przedmiotów, drogi, chodniki, latarnie, kanalizacja, wodociągi, ale po co…? Lepie zrobić jakąś jedną sale dla może 200 uczniów rocznie.