Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej rozstrzygnął przetarg na budowę Sali gimnastycznej w Stanisławiu Dolnym. Nowa sala kosztować będzie 3 mln 484 tys. zł, ma powstać do końca 2016 r.

 

{Aktualizacja – 07.09.2015 r.}

Magistrat rozstrzygnął właśnie przetarg na budowę  sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr 8 w Stanisławiu Dolnym z zapleczem, biblioteką i świetlicą. Nowa sala kosztować będzie 3 mln 484 tys. zł, ma powstać do końca 2016 r.

Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to jej budowa powinna zakończyć się z końcem 2016 roku.

O budowę Sali gimnastycznej od początku zabiega radny z tej miejscowości Mirosław Faber, taki pomysł złożył już w poprzedniej kadencji po tym gdy została ukończona Hala Sportowa w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W tegorocznym budżecie udało się też wygospodarować pieniądze na ten cel, przesunięto pół miliona złotych, ta kwota miała pierwotnie zostać przeznaczona na zakup RTG do Ośrodka Zdrowia w Kalwarii Zebrzydowskiej, ostatecznie trafi właśnie na budowę Sali Gimnastycznej w Stanisławiu Dolnym.

Poza Salą gimnastyczną przy Zespole Szkół nr 8 w Stanisławiu Dolnym ma powstać zaplecze z biblioteką i świetlicą.

Wcześniej gmina wybudowała Salę sportową przy szkole w Przytkowicach, a w ubiegłym roku oddano do użytku halę  sportową w Kalwarii Zebrzydowskiej kosztowała w sumie 5,757 mln zł.

 • Niezależność to HONOR

  Powstałe Stowarzyszenie Niezależni Kalwaria z szefem Zbigniewem Kochanem,
  z-cą Piotrem Moskałą, otrzymało od Burmistrza 4 tysiące złotych na swoją
  „niezależną” działalność. Usta pełne świadomych, uczciwych zdań, a tu
  takie kwiaty. I wzięli z naszych wspólnych podatków 4.000 zł aby być
  niezależnymi. Czy im nie wstyd?
  A propos wpisu kargula, radni dalej idą na pasku władzy wykonawczej, powinni się wreszcie opamiętać, kasę biorą naszą, wspólną.

 • kargul

  Do WŁODKA
  Kolego a że susza w tym roku jest to też wina Cimrowej i Stradomskiego a na pewno PiS Że jesteś śmieszny z tymi twoimi tezami wszyscy widzą Jak mówi przysłowie prościej zauważyć drzazgę w oku kogoś niż belkę w swoim Powiedz mi czy kasę na projekt dały krasnoludki anie nasi wspaniali Radni , teraz chodzą i plują na lewo i prawo sieją propagandę . A kto głosował gdzie jest ich odpowiedzialność za podejmowane decyzję Są pierwsi w szukaniu odpowiedzialności u kogoś a sami od niej uciekają Tak jak Piłat chcą sprytnie umyć ręce

 • władek z sąsiedztwa

  Ale, ale, z tą paranoją budowy wystąpili poprzedni władcy: Stradomski i Cimrowa. Długi odziedziczono i teraz jesteśmy pod pręgierzem, budować i nie pyskować. Jak ludzie niekompetentni mogą urządzić całe społeczeństwo miasta i gminy. Obiecać, niech realizują inni, to dewiza PIS.

 • m

  Cała gmina płaci za ambicje kilku bogaczy. Może niech pieniądze na cel dadzą Ci co do niego dążyli.
  Dlaczego mamy nie mieć dróg, chodników i małych inwestycji bo trzeba budować hale. Projekt w odstawkę a pieniądze na rzeczy które faktycznie są potrzebne.

 • Woda

  W kalwaryjskim ośrodku zdrowia wszystko sie marnuje bo pod rządami Stradomskiego i Cimrowej ubyło ponad 3000 pacjentów! Pytam wiec jak to możliwe ze taka placówka jest na skraju bankructwa ?!

 • zszokowany mieszkaniec

  ha ha ha sala zamiast RTG dla szkoły w której uczy się 200 osób? 🙂 ŻENADA.. czy to RTG miałoby taką funkcje jak to w wadowicach? bo jeśli tak to mniej siedzenia na SOR…

 • Popek

  Sala gimnastyczna zamiast RTG :))) ciekawe