W Stryszowie też świętowali

W Stryszowie z okazji imienin patrona gminy świętowano. Na scenie wystąpiły m.in. zespół Alergen i Góralski Band, odbył się tez II Rodzinny Rajd Rowerowy

Onufralia czyli kolejne huczne Imieniny Gminy Stryszów, impreza jest organizowana w ramach dnia patrona gminy – św. Onufrego.

Święto gminy rozpoczęto od II Rodzinnego Rajdu Rowerowego Szlakami Małej Ojczyzny Gminy Stryszów. W ramach promocji walorów tras rowerowych na terenie Gminy Stryszów, wójt gminy Jan Wacławski zorganizował II Rodzinny Rajd Rowerowy „Szlakami Małej Ojczyzny”.

Na trasę Rajdu wyruszyło 119 osób w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat, którym nie straszne były opady przelotnego deszczu. Meta dla rowerzystów została zlokalizowana w Stroniu, na boisku sportowym na Kamionce.

Na zakończenie rajdu każdy otrzymał ciepły posiłek i słodycze, a wśród 50 uczestników rozlosowano nagrody rzeczowe.

Rajd „Szlakami Małej Ojczyzny” staje się dodatkową cykliczną atrakcją Gminy Stryszów, bowiem zdaniem dużych i małych rowerzystów biorących w nim udział, pomimo niesprzyjającej aury – była to świetna zabawa, przynosząca wiele korzyści dla zdrowia i kondycji. Zatem – zapraszamy za rok wszystkich pasjonatów dwóch kółek do Stryszowa i na Kamionkę.

{Foto: stryszow.pl}