Warsztaty Terapii Zajęciowej w Zebrzydowicach zapraszają do siebie na Kiermasz Bożonarodzeniowy 20-22 grudnia. Przed każdymi świętami osoby niepełnosprawne wykonują wyjątkowe i oryginalne prace, które mogą ozdobić nasze domy.

Jak mówią uczestnicy warsztatów prace czekają na sali wystawowej na wszystkich, którzy będą chcieli zabrać je ze sobą do domu lub podarować przyjaciołom.

Kiermasz Bożonarodzeniowy  potrwa od niedzieli 20 do wtorku 21 i 22 grudnia.

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Zebrzydowic i okolic na Kiermasz Świąteczny, który w tym roku Warsztat Terapii Zajęciowej organizuje w niedzielę 20 grudnia w godzinach od 7 do 19 oraz w dniach 21-22 grudnia w godzinach od 7 do 15. Przybywajcie do naszych Warsztatów! Będzie można zaopatrzyć się w oryginalne, ręcznie robione dekoracje świąteczne oraz wyjątkowe upominki – zaprasza WTZ Zebrzydowice

Każda pracownia przygotowuje coś ciekawego. Pracownia krawiecka szyje fartuszki, obrusy, serwety, pracownia plastyczna wykonuje stroiki, pracownia stolarska – elementy drewniane do stroików i decoupagowe zwierzątka. 

Jak co roku przygotowano piękne stroiki, choinki, to wszystko wykonane różnymi technikami podczas zajęć terapeutycznych w WTZ.

 

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Zebrzydowicach

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Zebrzydowicach rozpoczęły swą działalność 1 października 1993r.Celem placówki  jest  rehabilitacja zawodowa, lecznicza, kulturalna i społeczna osób, które ze względu na stan zdrowia nie są w stanie podjąć pracy zarobkowej.

Powstanie Warsztatów zmieniło życie osób niepełnosprawnych w lokalnym środowisku. Udział w terapii to zarówno skuteczna forma aktywizacji zawodowej, jak również troska o indywidualny rozwój każdego uczestnika, odkrywanie jego pasji, kształtowanie umiejętności życia w grupie.

Opieka Ojców Bonifratrów jest dla uczestników Warsztatów znacząca. Regułę zakonu ujętą w słowach św. Jana Bożego „Bądź zawsze miłosierny, gdzie nie ma miłosierdzia, nie ma Boga, choć jest On na każdym miejscu”  pracownicy Warsztatów starają się stosować na co dzień.

Uczestnicy Warsztatów w Zebrzydowicach mają do wyboru sześć pracowni: plastyczno-ceramiczną, gospodarstwa domowego, stolarską, zabawkarsko-krawiecką, krawiecka i technik multimedialnych.

Zachęcamy  do zapoznania się z ofertą Warsztatów Terapii Zajęciowej w Zebrzydowicach i odwiedzania ich  strony internetowej.

WTZ w Zebrzydowicach