W piątkowy wieczór w sali Wojciecha Weissa w Starym Kinie odbył się wernisaż malarstwa, fotografii i biżuterii Grażyny Obersztyn.

Artystka zaprezentowała całą gamę swojej twórczości. Od malarstwa pejzażowego w oleju, akrylu poprzez akwarele, aż do „igłą pomalowanych” dzieł i fotografii.

Szczególnym akcentem wystawy są obrazki malowane na szkle. Dodatkowo podczas wernisażu zaprezentowała specjalnie wytworzoną przez siebie biżuterię, głównie z japońskich koralików. Była też możliwość zakupu poszczególnych dzieł artystki.

Autorka od kilkunastu lat jest mieszkanką Kossowej w gminie Brzeźnica. Wernisaż zgromadził grono znajomych i przyjaciół artystki oraz mieszkańców kalwaryjskiej gminy i zaproszonych gości.

Grażyna Obersztyn pisze o sobie: Mieszkam niedaleko Wadowic w malowniczej wsi o nazwie Kossowa – jest tu dużo kosów i sów.

Teraz jestem na emeryturze –  byłam nauczycielka nauczania początkowego, a po ukończeniu studiów podyplomowych również plastyki . Moje dzieci i młodzież uczestniczyły w wielu konkursach i wystawach swoich prac.

Zawsze chciałam im przekazać, aby nie bały się kolorów, używania kreski  aby odważnie malowały swój świat. W między czasie ja również malowałam,  brałam udział w wystawach, należałam do grupy artystów w Gliwicach – mówi Grażyna Obersztyn

Wystawa Grażyny Obersztyn, która będzie otwarta do 15 marca.

{ckstkalwaria.com}