Drużyna piłkarzy ręcznych Szkoły Podstawowej w Przytkowicach zaledwie w ośmioosobowym składzie pokonała długą i ciężką drogę aby zdobyć Wicemistrzostwo województwa Małopolskiego. To kolejny sukces zespołu z gminy Kalwaria w szczypiorniaku.

Najpierw drużyna z Przytkowic wygrała gminne eliminacje pokonując w finale drużynę z Kalwarii Zebrzydowskiej. W rozgrywkach rejonowych też nie mili sobie równych.

Potem awans do finałów powiatowych, gdzie tak naprawdę nikt nie traktował ósemki chłopaków z mało wcześniej kojarzonych Przytkowic z gry w piłkę ręczną. „Przecież wy ścigacie się z pieskami” powiedział nam nauczyciel, gospodarz turnieju – mówi opiekun grupy Bartłomiej Chotowicki

W pierwszym meczu pokonali 12:1 szkołę z Wadowic, w drugim gospodarzy, aby w finale zagrać jak Dawid z Goliatem i pokonać różnicą jednej bramki faworyta turnieju, piętnastoosobowy skład z Roczyn.

Jak mówią radość była ogromna, jednak informacja, że mamy grać w finale województwa małopolskiego już na drugi dzień nie była nikomu po myśli, pomimo odniesionych kontuzji dali radę.

Finał województwa rozegrany został 5 maja w Chrzanowie, słynącym z pierwszoligowej drużyny piłki ręcznej MTS Chrzanów. W hali sportowej MOSiR spotkały się cztery mistrzowskie drużyny powiatowe.

Ustąpili zaledwie jednej drużynie gospodarzom grającym wymiennie osiemnastoma zawodnikami, gdzie ponad połowa z nich na co dzień gra w Chrzanowskich klubach.

Skład drużyny: Skurzyński Wiktor (bramka), Żmija Bartłomiej (kapitan, rozgrywający), Maniek Kacper (boczny rozgrywający), Janik Mariusz (obrotowy), Ochmanek Tomasz (boczny rozgrywający), Mocała Jakub (boczny rozgrywający), Robert Zwierz (skrzydłowy) i Mieczysław Paluch (skrzydłowy).

Opiekunowie: mgr Bartłomiej Chotowicki i mgr Jakub Kowalski.