Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin spotkał się w Starostwie Powiatowym w Wadowicach ze starostą Bartoszem Kaliński. Rozmawiano m.in. o budowie zbiornika w Świnnej Porębie i rozbudowie wadowickiej lecznicy.

W środę (13.01) w Starostwie Powiatowym w Wadowicach gościł Wiceprezes Rady Ministrów oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin.

Wicepremier Jarosław Gowin przyjechał do Wadowic, aby spotkać się ze Starostą Wadowickim Bartoszem Kalińskim i porozmawiać z nim o problemach związanych z lokalnym samorządem.

Panowie rozmawiali m.in. o dwóch największych inwestycjach, które obecnie realizowane są na terenie powiatu wadowickiego, czyli budowa zbiornika wodnego w Świnnej Porębie oraz rozbudowa szpitala powiatowego w Wadowicach.

Cieszę się , że Pan Premier znalazł czas, aby porozmawiać na temat wyzwań stojących przed samorządem terytorialnym, który mam zaszczyt reprezentować. Jestem przekonany, że rozmowa przyniesie wiele dobrego dla powiatu wadowickiego – mówi starosta Bartosz Kaliński

{powiat.wadowice.pl}

  • wujo

    Gowin spotkał się ze Stradomskim – burmistrzem Kalwarii. Jako minister Gowin (jeszcze w PO) przepadł. Stradomski – burmistrz (wówczas PiS) też przepadł. Spotkanie źle wróży staroście.

  • pajuj

    buhahaha, chyba padnę ze śmiechu. Pan Gowin mnie zadziwia. TO prawdziwy człek renesansu i zna się na wszystkim: był już ministrem sprawiedliwości, zajmował się ustawą o in vitro, zajmował się ustawą medialną (w poprzednim Sejmie). Teraz jest Ministrem Nauki, a dodatkowo zna się również na polityce zdrowotnej i gospodarce wodnej. Boże chroń Polskę od Takich polityków. Albo geniusz, albo omnibus. buhahahah