Radni Rady Miejskiej oraz Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej w dniu dzisiejszym złożyli ślubowanie i zostali zaprzysiężeni. Piotr Janusiewicz został wybrany Przewodniczącym Rady Miejskiej, a jego zastępcami zostali Paweł Hebda i Piotr Kumor.  Janusiewicz uzyskał 13 głosów, zagłosowali na niego zgodnie radni z PSL i PiS, wsparci głosami Niezależnych Kalwaria, którego lokalny lider był popierany przez Kukiz15, tym samym w Kalwarii Zebrzydowskiej powstała wielka koalicja, bo tak można ją już nazywać.

Obrady Inauguracyjnej Sesji Rady Miejskiej otworzył Zbigniew Kochan z Niezależni Kalwarii, jako najstarszy wiekiem radny,  sprawnie poradził sobie z prowadzeniem obrad, w dalszej części Sesji radni odebrali akt wyboru i złożyli ślubowanie.

Niezwykle ważnym punktem dzisiejszych obrad był wybór Przewodniczącego Rady Miejskiej, zaproponowano jednego kandydata Piotra Janusiewicza (PiS), następnie przeprowadzono głosowanie.  13 radnych poparło kandydaturę Janusiewicza głosowało na niego 6 radnych z PSL 5 z PiS oraz 2 z Niezależni Kalwaria. Po ogłoszeniu wyników Janusiewicz otrzymał porcję oklasków i gratulacje.

Chciałem bardzo serdecznie podziękować radnym rady miejskiej za zaufanie którym mnie obdarzyła. Zapewniam państwa, że będę się starał współpracować ze wszystkimi radnymi z panem burmistrzem i pracownikami urzędu, mieszkańcami celem jak najlepszego wypełniania mandatu, mając na uwadze dobro wszystkich mieszkańców gminy – mówił  po wyborze Przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Janusiewicz

Dokonano też wyboru dwóch Wiceprzewodniczących Rady Miejskiej zostali nimi Paweł Hebda i Piotr Kumor z PSL.

Swoje ślubowanie złożył również Burmistrz Augustyn Ormanty, który raz jeszcze podziękował mieszkańcom za dokonany wybór, odbierał także gratulacje.

Chciałem podziękować i pogratulować nowo wybranym radnym i życzę, wiele sukcesów. Bardzo sobie i wam życzę byśmy służyli ludziom. Nasza maksymą musi być służenie ludziom a nie panowanie nad nimi jeżeli tym będziemy się kierowali to będzie dobrze. Gmina Kalwaria Zebrzydowska to złożony organizm, stąd też czeka nas wytężona praca aby spełnić oczekiwania, które obiecywaliśmy mieszkańcom  – mówił Burmistrz Augustyn Ormanty  i dodawał Życzeniem moim było by na początku pięcioletniej kadencji udać się wspólnie do każdej miejscowości i wsłuchać się w głos mieszkańców i do tego także państwa radnych zapraszam.

Dzisiejsza Sesja pokazała, iż w Radzie Miejskiej jest duża szansa na dobrą współprace a wybór Piotra Janusiewicza,który dał się poznać jako osoba opanowana z dużym dystansem do własnej osoby i dodatkowo mający do pomocy doświadczonych Wiceprzewodniczących dobrze rokuje na przyszłość.

Ponowny wybór Augustyna Ormantego na Burmistrza Miasta, a teraz wybór Piotra Janusiewicza jasno pokazują, że mieszkańcy Gminy Kalwaria Zebrzydowska cenią sobie spokój poparty efektami w postaci ważnych inwestycji i dobrych inicjatyw.

 

 

Od tej kadencji Sesje Rady Miejskiej są relacjonowane live i dostępne w sieci – relację z Sesji można zobaczyć poniżej.

 • wally robot

  Co Wilka i Pacutowej zobaczymy jak podzielą stanowiska Przewodniczących komisji, to też jest dobrze płatne – a może być ich nawet siedem.

 • LOLLY WOLLI

  Nie ma żadnej trwałej koalicji i bardzo dobrze o tym wie Ormanty czego przykładem była jego smutna twarz przez całą dzisiejszą sesję, a przecież powinien być uśmiechnięty, bo wygrał wybory. Największymi przegranymi są zaufani Ormantego radni Wilk i Pacutowa, którzy mieli kierować radą, a dla tymczasowej koalicji musieli oddać obiecane stołki dla Janusiewicza i Hebdy. Nie będzie to łatwa kadencja, bo chorągiewki szybciej zmienią położenie niż wszystkim się wydaje.

 • wally robot

  widziałem transmisję, to co pisze admin to pobożne życzenia, głosowanie na przewodniczącego było tajne, to skąd autor wie jakie były wyniki ? gdyby była wielka koalicja – to Łyczak byłby wice, a nie jest !
  wielki deal i tyle, na razie wyautowali Kochana, ale Janusiewicz nigdy nie będzie mężem opatrznościowym tej gminy, według mnie układ jest chwilowy, co nie wróży dobrze – dowód wystąpienie Zadory, na dziś wielcy przegrani to Kochan+Herbut, Stela [ szwagier za jego plecami załatwił sobie stanowisko ], „Ciotka” – czy ona jeszcze decyduje o czymś w tym Pis- ie? czy to jest sukces taka koalicja ? zobaczymy nie długo !