Michał Zajda, uczeń ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej, został jednym z laureatów wojewódzkiego etapu konkursu historycznego „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii” realizowanego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Konkurs odbył się 15 marca w siedzibie Nowohuckiego Centrum Kultury. Michał Zajda popisał się świetną znajomością polskiej historii z lat 1970-1990 i w kolejnym etapie, wraz z dwojgiem uczniów z krakowskich liceów stworzy drużynę, która będzie reprezentowała nasze województwo w finałowych zmaganiach we Wrocławiu. Zanim to jednak nastąpi, trójka laureatów wraz nauczycielem prowadzącym, Izabelą Szczygieł z kalwaryjskiego liceum, pojedzie w kwietniu do Gdańska na kilkudniową wizytę studyjną.

Poprzez różne ciekawe i inspirujące realizacje edukacyjne staramy się wypromować wśród młodych ludzi modę na znajomość historii, kultury i tradycji. Mówimy im, że znajomość historii nie jest potrzebna tylko tym, którzy chcą się kształcić w tym kierunku, ale to przede wszystkim solidny fundament i kapitał na start w dorosłe życie – mówi prezes Fundacji Centrum Solidarności Danuta Kobzdej