W miniona sobotę i niedzielę odbyły się uroczyste oraz pełne atrakcji Dni Lanckorony. Na stadionie miejscowego LZS można było wysłuchać koncertów znanych i lubianych zespołów oraz uczestniczyć w wielu atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Całość wydarzenia została objęta Honorowym Patronatem przez Wójta Gminy Lanckorona.

Wśród znamienitych artystów głównym punktem sobotnich obchodów był występ zespołu muzycznego „Baciary”, który ponad godzinę rozgrzewał mieszkańców oraz gości przybyłych na stadion.

Po mimo deszczu i złej pogody uczestnicy bawili się świetnie oblegając scenę tańcząc i śpiewając znane w całej Polsce przeboje tej góralskiej kapeli. Organizatorzy zadbali również inne zabawy, z których korzystały dzieci i młodzież.

Podczas występów dostępny był również bufet, w którym serwowano dania z grilla oraz pieczone ziemniaki.

W drugiej części obchodów występowały zespoły Disco Polo, które swoimi utworami rozruszały mieszkańców podrywając ich do tańca na specjalnie zorganizowanym podeście.

W wieczornym koncercie wystąpił zespół ,,Toporki’’ który znany jest ze swej rytmicznej muzyki wpadającej w ucho. Przy blasku ogniska i wspólnej zabawie uczestnicy bawili się do późnych godzin nocnych.

W niedzielę 18 czerwca obył się na Lanckorońskim Rynku oczekiwany przez wszystkich Jarmark Świętojański jak wskazują organizatorzy to integralna część Dni Lanckorony nieodłącznie od lat związana z tymi obchodami.

Podczas Jarmarku na centralnym placu Rynku Głównego w Lanckoronie prezentowano różnego rodzaju wyroby lokalnych artystów, garncarzy, malarzy rzeźbiarzy a także koronkarzy. Można było w pięknej scenerii podziwiać oraz kupić wystawione góralskie stroje, biżuterię, bibeloty, wyroby w drewnie i ceramikę. Odbyła się również Galicyjska Giełda Kolekcjonerska, na, którą zjechali z całej Polski miłośnicy tego typu wrażeń.

Podczas całego dnia wszystkim, którzy przybyli na rynek przygrywała Góralska Kapela z Zubrzycy „Hajduki” na zakończenie Jarmarku swój koncert zaprezentowała Gminna Orkiestra Dęta z Lanckorony.

Witając wszystkich gości Wójt Gminy Lanckorona Tadeusz Łopata podkreślił znaczenie tego typu święta, które integruje mieszkańców gminy a także tworzy niezapomniany klimat tej miejscowości.

W sposób szczególny w organizację były zaangażowane Stowarzyszenia działające na terenie Gminy Lanckorona. W dużej mierze Koła Gospodyń Wiejskich ze Skawinek „Siedlisko”, z Lanckorony i z Jastrzębi, a także inne grupy, organizacje pozarządowe w tym „Lanckoronianki” w swoich barwnych niepowtarzalnych strojach.

Szczególne podziękowania przy organizacji Dni Lanckorony należą się: OSP Lanckorona, Gminnemu Zakładowi Budżetowemu w Lanckoronie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Mucharzu.

Głównym organizatorem Dni Lanckorony był Urząd Gminy w Lanckoronie oraz Gminny Ośrodek Kultury.