To już stało się tradycją. Kolejny rok z rzędu Wisła Kraków odwiedzi stadion w Kalwarii Zebrzydowskiej aby rozegrać przedsezonowy sparing. Już w najbliższą  sobotę 14 lipca  o godzinie 17:00 Wisła Kraków na stadionie Kalwarianki rozegra mecz MŠK Żilina.

Nie trzeba dodawać, że Wisła Kraków bardzo lubi rozgrywać sparingi na stadionie Kalwarianki, nie ma co się dziwić tutejsza murawa jest jedną z najlepiej przygotowanych w Polsce, jest też doskonały obiekt, a Wisła może też liczyć na wiernych kibiców, a dla samych kibiców to też doskonała okazja na zdobycie autografu, czy też zrobienie pamiątkowej fotografii z piłkarzami.

W tym roku dodatkowym argumentem przemawiającym za tym, że Wisła w Kalwarii Zebrzydowskiej rozgrywa swoje sparingi są nowe szatnie w obiekcie, miesiąc temu pisząc o wyremontowanych obiektach pisaliśmy – „Można śmiało powiedzieć, że takiego obiektu sportowego, takich szatni i zaplecza nie powstydziłaby się Wisła Kraków, która zresztą w Kalwarii Zebrzydowskiej jest częstym gościem czy też inna ekstraklasowa drużyna” teraz przyjazd do Kalwarii Zebrzydowskiej jest niejako potwierdzeniem tych słów.

Przypomnijmy, w przyziemiach Pawilonu Sportowo-Turystycznego  „Kalwarianka”, w których  znajdują się szatnie Miejskiego Klubu Sportowego Kalwarianka, założonego w 1923 r. dokonano gruntownego remontu, a miejsce to zmieniło się nie do poznania.

Dokonano tu  przebudowy  kotłowni, pralni, pomieszczeń magazynowych, wymieniona została  instalacja  elektryczna, wodociągowa i kanalizacyjna, a także instalacja centralnego ogrzewania. Zakupiono wyposażenie: pralkę automatyczną przemysłową i suszarkę. Dzięki przeprowadzonym remontom w obiekcie znajdują się 4 szatnie, każda z nich z osobnym natryskiem, jest też odnowa biologiczna oraz sauna.

 

Przyjazd Wisły do Kalwarii Zebrzydowskiej będzie kolejnym piłkarskim świętem w Kalwarii i już szóstą wizyta Wisły Kraków w ostatnich latach na stadionie Kalwarianki.

Za każdym razem na stadionie Kalwarianki była wspaniała atmosfera, trybuny za każdym razem szczelnie się wypełniały a mecze sparingowe obserwowało za każdym razem około 1500 kibiców. Co ciekawe Wisła Kraków w Kalwarii Zebrzydowskiej jest niepokonana. W ostatnich latach Wisła Kraków rozegrała sparingi na stadionie Kalwarianki właśnie z MSK Zilina, a także z Banikiem Ostrava i miejscową drużyną MKS Kalwarianka, ostatnio z Puszczą Niepołomice.

Tym razem przeciwnikiem Wisły Kraków będzie drużyna MŠK Żilina sześciokrotny mistrze Słowacji, uczestniki elitarnej Ligi Mistrzów

 

Wisła Kraków – MŠK Żilina

14 lipca 2018 (sobota)

Godz. 17:00

Bilety w cenie 15 zł, dzieci do lat 12 – wstęp wolny

 

{Michał Hardek Biuro Prasowe Wisły Kraków SA}