wisla

Po czteroletniej przerwie Wisła Kraków zawita do Kalwarii Zebrzydowskiej na stadion Kalwarianki.   To już niejako tradycja i po raz siódmy w ostatnich latach Wisła Kraków odwiedzi stadion w Kalwarii Zebrzydowskiej aby rozegrać przedsezonowy sparing, tym razem w ramach przygotowań do sezonu w I lidze. Już w najbliższą  sobotę 2 lipca  o godzinie 11:30  Wisła Kraków na stadionie Kalwarianki rozegra mecz z GKS Jatrzębie.

Nie trzeba dodawać, że Wisła Kraków bardzo lubi rozgrywać sparingi na stadionie Kalwarianki, nie ma co się dziwić tutejsza murawa jest jedną z najlepiej przygotowanych w Polsce, jest też doskonały obiekt, a Wisła może też liczyć na wiernych kibiców, a dla samych kibiców to też doskonała okazja na zdobycie autografu, czy też zrobienie pamiątkowej fotografii z piłkarzami.

W tym roku dodatkowym argumentem przemawiającym za tym, że Wisła w Kalwarii Zebrzydowskiej rozgrywa swoje sparingi jest nowa bieżna i nowa infrastruktura w obiekcie. Już wielokrotnie pisaliśmy, ze  – „Można śmiało powiedzieć, że takiego obiektu sportowego, takich szatni i zaplecza nie powstydziłaby się Wisła Kraków, która zresztą w Kalwarii Zebrzydowskiej jest częstym gościem” 

Przypomnijmy, w przyziemiach Pawilonu Sportowo-Turystycznego  „Kalwarianka”, w których  znajdują się szatnie Miejskiego Klubu Sportowego Kalwarianka, założonego w 1923 r. dokonano przed kilkoma laty dokonano gruntownego remontu, teraz powstała nowa bieżna, a obiekt klubowy jest przebudowywany, pojawi się też nowy kort tenisowy i wypożyczalnia rowerów, cały kompleks zmieni się nie do poznania.

To będzie prawdziwy raj dla osób uprawiających sport. Stadion „Kalwarianka” niedawno wzbogacono o bieżnie lekkoatletyczną. Obecnie trwa przebudowa bazy noclegowej, a także przebudowa kortów tenisowych, oraz budowa wypożyczalni rowerów.

Obecnie najważniejszą inwestycją prowadzoną na obiektach sportowych stanowi przebudowa, nadbudowa pawilonu sportowo-turystycznego „Kalwarianka”.  Dzięki przeprowadzonej przebudowie w budynku zostanie zwiększona ilość miejsc hotelowych do ponad 50 miejsc.

Na każdym, kto śledzi prace w budynku klubowym wrażenie już robi widok jaki będzie się  rozpościerał z pokoi hotelowych, a także w pomieszczeniu przeznaczonym na salę konferencyjną i działalność gastronomiczną.

Na terenie stadionu „Kalwarianki” jest też skatepark, boisko „Orlik” są też boiska do siatkówki i koszykówki, w sąsiedztwie powstaje nowa ścieżka spacerowa, będzie nowy kort tenisowy i wypożyczalnia  rowerów. Możemy śmiało powiedzieć, że będzie to sportowy raj dla aktywnych fizycznie i jedna z najlepszych baz sportowych w regionie.

 

wisla