Klub ma już ponad 50 zgłoszeń do drużyn piłkarskich dzieci i młodzieży. Nie ma ograniczeń co do gminy czy powiatu. Zapraszają wszystkie dzieci i młodzież. Komu tylko „po drodze” jest klub WKS Żarek Barwałd Górny, może wysłać informacje z wstępna chęcią udziału swojego dziecka w zajęciach.

Piłka nożna integruje z rówieśnikami i wzmaga prawidłowy rozwój dziecka. Uczy systematyczności, dążenia do celów, waleczności i odciąga od telewizora oraz komputera. Jeżeli widać u dziecka zainteresowanie sportem (zgłoszenia trwają do 7 lipca), warto wysłać dziecko na zajęcia. Warto porozmawiać i zachęcać rówieśników z roczników 1999-2013 do wspólnej zabawy i aktywności ruchowej.

Klub WKS Żarek Barwałd Górny zaprasza serdecznie. Wystarczy wysłać SMS i podać rocznik swojego dziecka na nr 888-843-210 – informacje w godz. 9:00-19:00 (od poniedziałku  do niedzieli).

Jak pokazał dzisiaj trening/testowy mecz nowych seniorów i juniorów, zainteresowanie klubem jest ogromne. Samych juniorów z roczników 1999, 2000, 2001, 2002 było około 10 osób. W treningach brał udział jeden z przymierzanych trenerów, który jest zainteresowany szkoleniem młodych adeptów piłki nożnej (trener ma kurs trenerski UEFA C, odbyty półroczny staż w na stanowisku trenera młodzieży w Wiśle Kraków oraz jest studentem studiów dziennych na AWF Kraków) – mówi nam Franciszek Sarapata zajmujący się rekrutacją.

Już dzisiaj możemy nieoficjalnie napisać, że największym zainteresowaniem cieszy się i raczej na pewno powstanie (po rozmowie z rodzicami oczywiście)…. grupa Orliki czyli dzieci z rocznika 2007, 2008 (poszerzona o roczniki 2009 i 2010). Jednak czekamy na kolejne zgłoszenia w tej grupie i innych. ponieważ Klub jest zainteresowany dotarciem do jak największej liczby dzieci i młodzieży oraz drużyn. Ostateczne decyzje zapadną po 7 lipca na bazie zgłoszeń i rozmów z rodzicami.

Drużyna seniorów obecnie w głównej mierze bazuje na wychowankach: m.in. Mirosław Maciusiak, Marcin Blachut, Dominik Żak, Daniel Różycki, Stach Wypiór, Piotr Bucki, Michal Pocztowski, Piotr Filek, Tomek Gołuszka, Marcin Kopacz czy Kuba Filek (wypożyczony), Karolek Karcz (wyp.), Norbert Chrapla (wyp.) Michał Kondak) (wyp.).

Klub WKS Żarek Barwałd Górny awansował do A klasy rozgrywek w okręgu wadowickim w której zagra w sezonie 2017/2018. Zdobywając w rozgrywkach imponująca liczbę 86 bramek i tracąc ich zaledwie 29. Najlepszym strzelcem okazał się grający trener Gabriel Wolski z liczną 38 trafień.

Niesamowita jest również seria 14 wygranych meczów w lidze (wszystkie 11 spotkań w rundzie wiosennej wygrane – ostatnia porażka miała miejsce w rundzie wiosennej i jej 8 kolejce (9 października 2016): Gród Grodzisko – Żarek Barwałd Górny 5:3 ).

 • wynik

  kalwarianka remisuje 1-1 tracąc bramkę w 90 min, dla mks strzelił boczarski

 • dzimmi

  Jaki wynik MKS?strzelców podaj w razie czego.

 • MKS

  Dziś o 17 MKS Kalwarianka rozpoczyna sezon w Gromcu w starciu z wicemistrzem poprzednich rozgrywek!!

 • Kalwarianka wygrywa Puchar Burmistrza 2017!

 • pucharburmistrza

  Podsumowanie sobotnich zmagań w Pucharze Burmistrza:
  Kalwarianka – Brody 12:0
  Sosnowianka – Żarek 0:2
  oraz Przytkowice pokonały Leńcze

  jutro półfinały:
  14.00 Kalwarianka – Przytkowice
  15.00 Żarek – Zebrzydowice
  następnie mecz o 3 miejsce i finał

 • ale to jest puchar burmistrza, gdzie nie ma wymogów licencyjnych, a nie ekstraklasa i od lat jest organizowany przez różne kluby na ich własnych obiektach.

 • quest

  a gdzie grają Wiślanie Jaśkowice, Górnik Łęczna, gdzie będzie grać Sandecja Nowy Sącz? Nic nie jest oczywiste?

 • muki

  Glupota z tymi grupami,lepie bylo droga losowa i wygrywajacy awansuje.To nie sa mistrz swiata zeby kazdy z kazdym musial grac.

 • skoro kolega wyżej napisał „Olimpia Zebrzydowice (gospodarz)” to gdzie mogą grać? W Pasłęku?

 • quest

  ale gdzie grają?

 • MKS

  MKS Kalwarianka w grupie B w Pucharze Burmistrza . 13 gra z Cedronem Brody a o 14 z Filkówką Barwałd Średni. Grupa A od 9 Sokół Przytkowice , Stanisławianka , Leńczanka Leńcze . Grupa C od 15.15 ; KS Sosnowianka, WKS Żarek Barwałd , Pogoń Bugaj . Mecze w grupach każdy z każdym.
  Półfinały od 14 w niedzielę zw.A- zw.B i zw.C- Olimpia Zebrzydowice ( gospodarz)