Znany podróżnik Wojciech Cejrowski ponownie odwiedzi Wadowice. Na zaproszenie lanckorońskiej restauracji Verona spotka się z mieszkańcami  w sali widowiskowej Wadowickiego Centrum Kultury.

W czwartek 20 października o godzinie 19:00 na kolejne spotkanie zorganizowane przez lanckorońską restaurację Verona, przyjedzie do Wadowic Wojciech Cejrowski.

Występ pod nazwą „Wielka Maniana” odbędzie się w stylu amerykańskim – stand-up comedy. Po spotkaniu będzie możliwość zakupu książek autora w promocyjnej cenie. Nie zabraknie też autografów i wspólnych zdjęć.

Cejrowskiego przedstawiać chyba nie trzeba. To podróżnik, poszukiwacz ginących plemion Amazonii, osobowość radiowa i telewizyjna a także pisarz, artysta kabaretowy, czy fotograf. Z zawodu… cieśla.

Jego kariera dzieli się na trzy nurty: dziennikarstwo polityczne i obyczajowe, działalność podróżniczo-eksploracyjna, dziennikarstwo muzyczne. Każdy z tych trzech nurtów owocuje na następujących polach działania: autorskie programy telewizyjne, audycje radiowe, publikacje prasowe, książki, występy sceniczne i prelekcje i wykłady.

Najbardziej znany jest jego program „WC Kwadrans” nadawany w TVP1 w latach 1994-96. Ostry, kontrowersyjny, bezkompromisowy i śmieszny. Oglądany przez 3 miliony widzów. Nikogo nie pozostawiał obojętnym.

Cejrowski zaczynał u boku Wojciecha Manna w programie „Non Stop Kolor”. Przez pewien czas Cejrowski związany był z telewizją Polsat, gdzie prowadził autorski program „Z kamerą wśród ludzi” (2003-2004) powtarzany potem przez TV4 i POLSAT 2. Od 2006 roku współpracuje z TVP2 tworząc autorski cykl podróżniczy „Boso przez świat”, nagrodzony złotym medalem na „The New York Festivals 2008” za najlepszy program podróżniczy.

Pracę w Polskim Radiu rozpoczął w roku 1991 u boku Korneliusza Pacudy cyklem audycji „Czy jest miejsce na country w Polsce?”. W roku 1993 otrzymuje propozycję pracy w prywatnej stacji Radio KOLOR, której właścicielami i założycielami są Wojciech Mann i Krzysztof Materna. Od roku 1995 do chwili obecnej, różne jego audycje trafiają, jako produkcja zewnętrzna, do kilkudziesięciu stacji prywatnych i publicznych na terenie całego kraju. Najbardziej znany jest cykl podróżniczy  „Na drugim końcu globusa” – ponad 300 odcinków wyemitowanych do tej pory na antenie Radiowej Jedynki, Radia dla Ciebie, Radia Koszalin, Radia Merkury, Radia PiK oraz sieci radiowej PLUS.

Od roku 1995 nieprzerwanie daje występy kabaretowe w amerykańskim stylu stantd up comedy – jeden człowiek z mikrofonem. Występował na terenie całej Polski, Kanady, USA oraz Australii, a także w ośrodkach polonijnych we Francji i Szwajcarii. Wojciech Cejrowski sporo też pisze i publikuje na tematy społeczno-polityczne (cykle felietonów: Gazeta Polska, Tygodnik AWS, Ilustrowany Kurier Polski…) Wydał też 7 książek o łącznym nakładzie ponad 500 tys. egz.

Od 20 lat organizuje wyprawy w najdziksze zakamarki naszej planety. Był w 40 krajach na 6 kontynentach. Najczęściej jeździ do Amazonii. Zawsze w konkretnym celu: by ostatnich wolnych Indian ocalić od zagłady i zapomnienia. Tworzy dokumentację ginących plemion i ludów pierwotnych.

 

Bilety na spotkanie w cenie 50 i 60 zł dostępne na stronach www.biletos.com oraz na stronie WCK www.wck.wadowice.pl