Wojciech Czermak Mistrzem Polski

Wojciech Czermak z kalwaryjskiego klubu Born2bike został Mistrzem Polski w Downhilu. Ela Figura wywalczyła tytuł Vicemistrzyni Polski. Równie dobrze spisali się inni zawodnicy tego klubu. Mistrzostwa odbywały się Kasinie Wielkiej. Gratulujemy!

To nie jest pierwszy tytuł Mistrza Polski wywalczony przez Wojtka Czermaka, w 2013 wygrał Mistrzostwo Polski w kategorii Junior.

Warto też podkreślić, że Wojtek w tym roku wygrał najbardziej prestiżową kategorię Elita i  mógł założyć  biało-czerwoną koszulkę, pokonał o 0,15 s. Sławomira Łukasika, który był niepokonany przez ostatnie 3 lata, tym bardziej Wojtkowi należą się jeszcze większe brawa!

Warto dodać, że ostatnie Mistrzostwa Polski w Downhilu były udane dla całej ekipy Born2bike. Poza Mistrzostwem Polski dla Wojtka, kapitalnie zaprezentowała się Ela Figura, która po sukcesach w XCE zdobywa kolejny medal i tytuł Vice-mistrzyni Polski!

Po Mistrzostwach jestem dalej w szoku i ciężko mi uwierzyć w to, że wygrałem. Zawsze marzyło mi się zwycięstwo w tej najtrudniejszej kategorii i myślałem ze przy obecnej formie Sławka Łukasika, który na ostatnim Pucharze Świata prawie dostał się do pierwszej 10, będzie to praktycznie nie do wykonania. Trasa trochę w tym pomogła bo była łatwa i szybka, dzięki czemu można było nawiązać walkę. Cieszę się ze mogłem reprezentować kalwaryjski klub Born2Bike, bo to oni tworzą najlepszą atmosferę na zawodach – mówi nowy Mistrz Polski w Downhilu Wojciech Czermak

W minioną sobotę i niedzielę w Kasinie Wielkiej rozegrano odbyły się nie tylko Mistrzostwa Polski w Downhilu, ale też eliminacje Pucharu Polski.

Inny zawodnik z klubu Born2bike Paweł Woźnica wygrał w kategorie Hobby Full, Andrzej Zabagło był czwarty.

Witek Kania był drugi w kategorii Hobby Hardtail, Stanisław Kruk 4 w kategorii Masters, a Michał Głowacz 7 w Hobby Junior – wszyscy reprezentują kalwaryjski klub Born2bike.

16 riderów, klubowiczów, przyjaciół, wspaniałych ludzi Born2bike, wzięło udział w Mistrzostwach Polski DH 2015. O tym że Wojtek zdobył tytuł mistrza i że Ela v-ce mistrza, że Witek, Wozio, Staszek nasz król 4 miejsca – wszystko już wiecie – komentuje na gorąco Sławomir Kosek prezes klubu Born2bike Ale nie wiecie że Born2bike ponad 30 osób to najlepsza grupa przyjaciół z jedną pasją, która mimo, że jest tak liczna i tak naprawdę różna, nie kłóci się ze sobą, jeden na drugiego się nie obraża za porysowane golenia w amorach, śmieje się z takich rzeczy i masy innych. Trzymamy kciuki za naszego kolegę Piotrka który podczas piątkowych treningów złamał palca i się mocno obtłukł, ale mimo to był dzisiaj na trasie i kibicował nam. Gratuluje Wam sukcesów i dzięki, że jesteście

{Foto Autor: Pumpkin Productions – profesjonalne usługi filmowe – Autor: @Tomasz Dyniec}