Zawodnicy z kalwaryjskiego klubu Born 2 Bike w Beskidia Downhill w Ustroniu spisali się znakomicie, a najlepiej z nich Wojciech Czermak, wygrał w najbardziej prestiżowej kategorii Elita.
Wojciech Czermak tym samym powtórzył wynik z jaki osiągnął miesiąc temu w Pucharze Polski w Siennej, ale tym razem dosłownie zdominował pozostałych zawodników osiągając czas o blisko 2 sekundy lepszy od drugiego na mecie.
Warto też zauważyć, że poza Wojtkiem Czermakiem pozostali zawodnicy z Born 2 Bike osiągnęli dobre wyniki większość z nich w swoich kategoriach zameldowała się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji.
Teraz przed Wojtkiem Czermakiem i innymi zawodnikami w najbliższy weekend Mistrzostwa Polski w Kasinie, już teraz trzymajmy kciuki za ekipę z Born 2 Bike
Zawody Beskidia Downhill zrodziły się w głowie Wiktora Zemanka głównego organizatora już w roku 2010.
Początkowo zakładano zorganizowanie 5 edycji zawodów w miejscowościach tworzących tzw. Beskidzką Piątkę i miały nosić miano Pucharu Beskidzkiej Piątki. Jednak ze względu na brak środków cykl mógł zaistnieć dopiero w roku 2012, kiedy przy polaczeniu sił 2 organizatorów cykl zaistniał w 4 edycjach zorganizowanych naprzemiennie w Wiśle na górze Stożek i w Ustroniu na górze Palenica.
Seria zawodów już po pierwszej swojej odsłonie zyskała miano najlepszej serii zawodów rowerowych z dziedziny kolarstwa zjazdowego w roku 2012, kolejny rok 2013 tylko umocnił jej pozycję. W roku 2013 jedynym organizatorem został pomysłodawca cyklu – Wiktor Zemanek.
W sezonie 2015 tytularnym sponsorem całego cyklu zawodów została marka Diverse.
Diverse Beskidia 2015 pnie się na szczyt, stając się jednocześnie jedną z edycji Pucharu Polski!
Wyniki zawodów w zawodach DH w Ustroniu oraz Wiśle
Beskidia Downhill #2 – Ustroń
Wojtek Czermak – 1 miejsce w kategorii ELITA
Andrzej Zabagło – 7 miejsce Hobby Full
Adrian Purzycki – 9 miejsce Hobby Full
Dorian Łopata – 10 miejsce Hobby Full
Jacek Małaszkiewicz – 29 miejsce Hobby Full
Piotr Drożdż – 30 miejsce Hobby Full
Michał Głowacz – 10 miejsce Hobby Junior
Kuba Stawowy – 7 miejsce Pierwszy Start
Jakub Szydłowski – 8 miejsce Pierwszy Start
Oskar Sajdak – 4 miejsce Young Guns
Moravsko Slovenský DH Cup #4 – Wisła
Stanisław Kruk – 3 miejsce Masters
Paweł Woźnica – 5 miejsce Hobby Full