W ostatni weekend w Wiśle Wojciech Czermak z kalwaryjskiego klubu Born2bike wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy w Downhill.  Równie dobrze spisała się pozostała część kalwaryjskiego klubu.

Europejska czołówka kolarzy zjazdowych zmierzyła  się  w Wiśle 27 i 28 sierpnia z wymagającymi warunkami i przeszkodami na górze Stożek walczono o tytuł Mistrza Europy.

1,6 km trasy zbudowanej z 30 ton kamieni, 600 ton ziemi poprzecinanej setkami zdradliwych korzeni  miało zweryfikować zarówno umiejętności, jak i ambicje zawodników.

Diverse Downhill Contest to największe i najbardziej popularne zawody downhillowe w Polsce, zarówno pod względem frekwencji zawodników jak i kibiców, którzy licznie przybywają oglądać zmagania zjazdowców.

Historia zawodów sięga 2006 roku i trwa nieprzerwanie już jedenasty sezon rowerowy! Agencja Sportainment co roku stawia poprzeczkę wyżej – organizując zawody na coraz wyższym poziomie i z coraz wyższą rangą.

Na tej trasie doskonale spisał się Wojciech Czermak z kalwaryjskiego klubu Born2bike wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy w Downhill, równie dobrze spisali się jego koledzy z kalwaryjskiego klubu.

Warto zaznaczyć, że Wojciech Czermak należy do ścisłej czołówki polskiego Downhillu, a teraz dzięki ogromnej pracy i determinacji dołącza do europejskiej elity.

Zawodnik kalwaryjskiego klubu Born2bike  ma na swoim więcej mistrzowskich osiągnięć, w ubiegłym roku wywalczył Puchar Polski i Mistrzostwo Polski w najbardziej prestiżowej kategorii Elita, a w tym roku wywalczył też Vicemistrzostwo Polski.

Ekipa z  kalwaryjskiego klubu Born2bike w Mistrzostwach Europy dała o sobie znać

W zawodach wzięło udział czterech naszych zawodników Startujących w czterech różnych kategoriach. Elita: Wojciech Czermak nasz faworyt wywalczył 3 miejsce i tym samym stał się medalistą Mistrzostw Europy. Masters: Stanisław Kruk wywalczył bardzo dobre 5 miejsce! Elita Kobiety: Elżbieta Figura nasza tegoroczna Mistrzyni Polski dotarła do mety na bardzo dobrej 6 pozycji! Hobby Full: Jacek Małaszkiewicz po bardzo dobrym pierwszym przejeździe zajmował 5 lokatę, niestety w finalne zabrakło szczęścia i po złapaniu dwóch „kapci” rywalizację w finale zakończył na 12 miejscu – informuje Sławomir Kosek z Born2bike i dodaje Wielkie podziękowania dla naszych rodzin, przyjaciół i sponsorów, bez was ten sukces nie był by możliwy, jesteście jego częścią! Gratulujemy!!!