sesja-zamek2

Po roku od wyboru Wójt Lanckorony Tadeusz Łopata stracił sojuszników. Krzysztof Chorąży, który przed drugą turą wyborów udzielił obecnemu Wójtowi poparcia właśnie go wycofał, jak mówi miarka się przebrała, podobnie zrobił inny kandydat na Wójta Marek Kwaśnica.

Przypomnijmy rok temu w wyborach na Wójta Lanckorony wystartowała czwórka kandydatów: Wójt Zofia Oszacka, Tadeusz Łopata, Krzysztof Chorąży i Marek Kwaśnica, do drugiej tury przeszli Oszacka Łopata.

Z trzecim wynikiem był wspomniany Krzysztof Chorąży, przed drugą turą udzielił swojego poparcia Tadeuszowi Łopacie i między innymi dzięki temu Łopacie udało się pokonać Oszacką.

Teraz Krzysztof Chorąży żałuje iż oficjalnie poprał Łopatę, przeprasza też swoich wyborców, wycofuje nie tylko swoje poparcie ale też Stowarzyszenia którego jest przewodniczącym i poparcie trzech radnych, którzy wchodzą skład Rady Gminy Lanckorona.

W naszej ocenie 10 miesięcy pracy Wójta Tadeusza Łopaty nie ma nic wspólnego z tym co ustaliliśmy. Nie może być zgody z naszej strony zgody na kłótnie i podział społeczeństwa. Nie możemy pozwolić na straszenie, aroganckie zachowanie, dziwne konkursy i umowy zawierane przez urząd. Nie może być zgody na kontynuacje tego, co już było i działało ze szkodą dla naszej wspólnoty. Nie może być zgody na wyciszanie spraw łamiących prawo. Dla nas jest Urząd Gminy i jego pracownicy – pisze Stowarzyszenie Mieszkańcy Razem

Na FB pojawiło się pismo w tej sprawie, a podpisało się pod nim dwóch kandydatów, którzy w poprzednich wyborach Tadeuszowi Łopacie przed drugą turą wyborów udzieli swojego poparcia – Krzysztof Chorąży i Marek Kwaśnica.

Wcześniej Wójt Łopata popadł w konflikt ze strażakami ochotnikami z OSP Izdebnik, nie ma też dobrych relacji z innym kandydatem Markiem Kwaśnicą.

W ciągu niecałego roku Wójt Tadeusz Łopata, zraził do siebie swoich dwóch byłych sojuszników z wyborów. W radzie gminy ma tylko dwóch radnych, którzy startowali z tego samego komitetu co on z list Prawa i Sprawiedliwość, najwięcej radnych w radzie ma komitet byłej Wójt Zofii Oszackiej.

Po stosunkowo łatwych rządach w ostatnich miesiącach teraz przed Wójtem nadchodzi ciężki czas i powoli zbierają się nad nim czarne chmury, jedno jest pewne kolejne trzy lata rządów dla niego nie będą łatwe.

 • Chłopek roztropek

  Jaki jest koń, każdy widzi. Żal mi tych wyborców z Izdebnika, którzy chcieli swojego dobrego kompana. Teraz plują sobie w twarz. Wójt nawet nie pozwolił im przeprowadzić akcji oddawania krwi w strażnicy OSP. Zelżał teraz. Zmądrzał? Jak można omamić ludzi, pomieszać w łbach. Chorąży też był za Łopatą? Na co liczył?

 • Wróg Tyranii

  Nie ubliżajmy Gomułce bo nie był aż tak wredny i zakłamany. Chciałby wszystkich umoralniać a powinien zacząć od siebie. Ludzie dali się omamić i zagłosowali jak zagłosowali aby na złość Oszackiej odmrozić sobie uszy. Tak popierają, że sypią ulotki po wsi bynajmniej nie z zachwytem, jakiś czas temu aż było biało jakby śnieg spadł. Ktoś musi być niezłym artystą aby tak wiernie oddać tę komedię na papierze. To się musiała piana potoczyć.

 • Józef z podmiasta

  I co wyprani z mózgu wyborcy? Przecież świadomie głosowaliście za Łopatą, wiedzieliście, że to stolarz z nosem polityka. Ale bez pojęcia o wspólnocie, o zarządzaniu, o integracji. Izdebnik aż szalał z zachwytu i co zostało? Ręka w nocniku. Przemówienie na dożynkach dobiło Łopatę, niczym Gomułka z lat 60-tych. Ale cóż chcieliście chłopa to macie, swojaka> Jakie miasto taki wójt, Panie Chorąży. Mam rację?

 • filtz

  to co Kris napisal / a jest nieprawda , pani Oszacka nie dbala o nic innego i o zadnej innej miejscowosci niz Lanckorona a reszta zostawiala na uboczu . Miala tylko jedno w glowie , ,, zrobic ,, rynek , afiszowac sie w TV i w gazetach , a reszta nie istnialo . Nawiasem mowicac i cala Rada gminy za jej czasow , byki to ,, radni bezradni ,, .

 • sebo

  Posypuje drogę piaskiem, a dzieci daje przewoźnikowi bez uprawnień. Brawo dla dbającego o bezpieczeństwo dyrektora Żaloudika!

 • gość

  Coś za coś???, a czy bus spełnia warunki do dowożenia dzieci, a gdzie są rodzice?????

 • perto

  Rozwiń wątek. 🙂

 • mieszkanka izdebnika

  Tak na dobrą sprawę to wszyscy widzą a nikt nie pisze o przyjaźni Pana Wojta i pana regularnie odśnieżającego drogi w Izdebniku. To co Łopata wyprawia z ta firma to przechodzi ludzkie pojecie. Mało tego to teraz jeszcze busem dzieci wożą ze szkoły. Urządził ich Łopata pięknie, oczywiście na plus!!

 • zadowolona

  Obecny Pan Dyrektor dba o szkołę , co idzie zauważyć gołym okiem oraz o bezpieczeństwo dzieci np; sam Pan Dyrektor posypuje teren szkoły piaskiem żeby dzieci bezpiecznie dotarły do szkoły .Który Dyrektor w innych szkołach by tak zrobił ?Moim zdaniem nie Dyrekcja jest odpowiedzialna za sytuację w szkole tylko nie którzy nauczyciele którzy nie potrafią stworzyć zgranego zespołu z obecną Dyrekcją , tylko kopią dołki pod szkołą , a tym samym pod samym sobą .Gdyby grono pedagogiczne umiało z sobą rozmawiać i współpracować to szkoła była by naprawdę świetna .Walka o stołki nie powinna mieć miejsca w szkole bo nauczyciele powinni dawać przykład dzieciom ,a nie uczyć nienawiści do innych. To jest moje zdanie i więcej nie będę się wypowiadać i brać udziału w nie potrzebnych dyskusjach .A tych co tutaj tak zażarcie się rozpisują zachęcam do dyskusji z (współpracownikami ). Pozdrawiam

 • zadowolona

  Witam nie mam na imię Iwona i moje dzieci długo już chodzą do szkoły i nie zamierzam stawać po z żadnych stron .Po prostu trzeba dać każdemu szanse zarówno nowej dyrekcji jak i po przedniej .Ponieważ jesteśmy tylko ludzmi i każdy popełnia błędy .I nie zamierzam brać udziału w sprawach związanych z Panem wójtem i innymi osobami , którzy walczą z sobą .My jako rodzice powinniśmy dbać o nasze dzieci i ich bezpieczeństwo i oto żeby dzieci były zadowolone z szkoły .Po za tym każdy ma prawo do swojego zdania .

 • Konrad

  No nareszcie ktoś spultał zasługi Żoloudika, to może dodać o mojej znajomej co załatwiała tę farbę razem z nauczycielką, bo to była jej inicjatywa, on przypisał wszystko sobie nic nie robiąc. Pół wsi o tym wie a drugie się dowie. Pani Pachoń naprawdę dużo zrobiła dla nas, dzięki jej dyscyplinie był poziom w nauce i dostaliśmy możliwość do lepszych szkół, a to pokolenie najwyżej zawodówka jak nie podniosą tam kryterium z zera do 1 ha ha ha. A o romansach to i tak już wszyscy wiedzą. W szkole kantorek wuefistów zawsze był pokojem schadzek i wspólnych prysznicy. Acha jeszcze jedno co mnie uświadomiło, to to, że w sklepie papierniczym nauczycielki w Kalwarii pracuje syn wójta i dyrektor szkoły, skoda octavia non stop tam parkuje, więc skąd idą zamówienia do szkoły i gminy – czy to nie kolesiostwo i sprzeczność interesów. Pozdrawiam rodaków.

 • Ferdek

  A np. P. Pachoń znacznie podniosła poziom nauczania w szkole – obecnie edukacja leży, poziom spadł chyba poniżej ZERA. Obecny pseudo dyrektor tylko potrafi zwalniać uczniów z lekcji na próby inscenizacji tzw. pokazówek dla wójta i zamydlenia oczu rodzicom. Pod wymalowaniem sali gimnastycznej podpisał się dyrektor a kto załatwił farby na jej renowację – o tej Pani nauczycielce ani słowa, która zdobyła sponsoring z Castoramy. A co dyrekcja zrobiła w sprawie bezpieczeństwa – hulaj dusza uczniowie robią co chcą. Żeluś potrafi sprawować nadzór na dziećmi – w przeszłości na zawodach w Skawinkach uczniowie zdemolowali przystanek i to było OK. Dyrektor jedynie zapewnia bezpieczeństwo w stosunkach z jedną nauczycielką:), a wicedyrektor z wójtem:). P. Iwono? od kiedy masz dzieci?

 • zadowolona

  Witam nie wiem czemu ludzie narzekają na dyrektora i wicedyrektorkę w szkole Izdebniku ,jak się starają żeby poprawić w szkole warunki , ostatnio nawet zrobili wspólnymi siłami z radą rodziców sale komputerową dla dzieci i dążą aby w szkole było jak najlepiej i dzieci czuły się bezpiecznie w niej .Każdy rodzić ma prawo iść do dyrekcji i zgłosić jak mu coś nie pasuje , ale niestety najlepiej obczerniać ludzi na forach .Moje dzieci chodzą do tej szkoły i jak na dzień dzisiejszy jestem zadowolona .I nie mogę złego zdania powiedzieć na dyrekcję .Więc przeciwnie o nie których nauczycielach ,którzy mają gdzieś bezpieczeństwo dzieci .Jak chwalicie tak poprzednią Panią dyrektor to może napiszecie co ona zrobiła w szkole takiego dobrego ?

 • MacGywer

  Coś taka ostatnio napompowana. Tak wysoko nosi głowę, że jak nie będzie uważać to kiedyś nieźle pier….nie.

 • Kazik

  Dyrektor liże mu stopy – to fakt ale tyły to na pewno, pasta colodent nie pomoże. A co zostaje dla wicedyrektor?

 • życzenie:

  Może nareszcie zrobi z tym bajzlem porządek. Jak było dobrze, to się wójt wtrącił. I po co? Można się domyślać, Bo dyrektorka by mu nie przyjęła znajomych i nie wyrzuciła wrogów. Teraz ma słupka, który mu leży i liże stopy. Mi osobiście nie zależy kto będzie dyrektorem w szkole, ale spokój to by się przydał.

 • Ferdek

  I jaką ma minę teraz wójt, gdy Pani dyrektor Agnieszka Pachoń wróciła do pracy – co prawda jako nauczyciel ale wróciła. Może to jakieś światełko w tunelu dla szkoły w Izdebniku, bo na razie to czarna odchłań i upadek edukacji.

 • rosa

  Pan Sikora stracił nogi (wiem z programu tv) 6 lat temu,a dopiero teraz szuka pomocy u wójta?Czy poprzednia władza pomagała Panu Sikorze? Z całym szacunkiem dla tego Pana co niby taki pracowity i zaradny , zastanawiam się dlaczego przez tyle lat mieszkania w takich warunkach jak pokazał nie robił nic , aby je polepszyć tylko doprowadził dom do takiego stanu?Każdy musi dbać o swoje , a Gmina nie jest instytucją charytatywną, żeby pomagać komu tylko się to zamarzy.Od tego są inne instytucje.

 • Zelus

  Anioł?! Chyba ten upadły 🙂
  Upadły anioł – pojęcie rozwinięte w myśl judaistycznej interpretacji Księgi Henocha. Anioł, który radykalnie i nieodwołalnie sprzeciwił się Bogu[1], wykorzystując otrzymaną wolną wolę. Jest określany jako diabeł, szatan, demon lub zły duch[2].

  I z tą definicją anioła się zgodzę jeśli chodzi o wójta, z jedną tylko różnicą, władza została dana mu przez lud a nie przez Boga.

 • Ferdek

  Tam i tu pisowcy rządzą – a tu mamy niezły okaz geniusza :). A jak się podoba pomysł wójta Izdebniczanom, który posłusznie realizuje „dyrektor szkoły” o odpłatności rodziców za pobyt na świetlicy swoich dzieci z zerówki :(. Jak mi wiadomo szkoła podstawowa jest nieodpłatna a do niej zalicza się klasa „0” – chyba, że szkoła w Izdebniku jest prywatną wójta /za szkoły prywatne -elitarne się płaci/. A to może tak być, gdyż wójt więcej czasu przebywa w gabinecie dyrektora szkoły niż w gminie. To poco nam dyrektor „słup”???

 • Lesio

  A ja wam mówię że zostanie do końca kadencji i może dzień dłużej . Zobaczcie co robi władza w Warszawie przy niej wójt to anioł . A tak na marginesie kogo na jego miejsce , następnego chama .

 • Aloo

  Myślę, że każda kulturalna i inteligentna osoba powinna przedstawiać swoje zdanie/racje/opinie w sposób, grzeczny. Takie bluzganie świadczy przede wszystkim źle o autorze tychże słów 🙁

 • Majka

  Współpraca? On nie wie co to znaczy… Kawał chama i aroganckiego buca..
  Niech się lepiej sam wycofa bo coraz mniej osób ma za sobą. Ludzie przekonują się jaki jest wredny.. nie ma do nikogo szacunku…

 • Zelus

  O robocie to on może ma pojęcie ale o kulturalnej pracy i współpracy niestety nie:) Słyszałem, że w jednym zakładzie pogrzebowym stolarza szukają. Myślę, że to dobra fucha z takimi zasobami drzewa jakie posiada od niedawna na pewno go zatrudnią:)

 • MM

  Nie trzeba referendum. Wójt beknie za sprawę karną i będziemy go mieć z głowy. Jak się pan czuje, panie wójcie, jak ktoś czeka, żeby mieć na pana haka? Miło? Tylko w pana przypadku o haka nietrudno. Tak jest jak się za wójtowanie bierze chłop bez żadnego pojęcia o robocie.

 • Kaskada

  no nie powiem robi się medialny nawet z koszul w kratkę ostatnio rezygnuje:) chyba czyta fora 😉

 • Zelus

  oj tam nie róbmy znów NAGONKI 🙂 bo się chłopisko wykończy tymi wywiadami w telewizji i gazetach:)

 • Aloo

  Z tym to może być różnie. Po pierwsze przecież nie on przygotowywał pismo o wycinkę tylko pracownik gminy – p. Sekretarz lub jakiś inny pracownik, który powinien wiedzieć, gdzie pismo powinno być skierowane. Wójt ma swoich pracowników i pism sam nie pisze. Po drugie jeśli Starostwo Powiatowe nie było władne wydać pozwolenia (co zrobiło) to powinno albo podanie o zgodę na wycinkę zwrócić do UG, albo przesłać do instytucji władnej wydać takie pozwolenie. Niestety pracownikowi starostwa nie chciało się wszystkiego dokładnie sprawdzić(choć miał taki obowiązek, zwłaszcza, że nie chodziło o jedno drzewo tylko kilkanaście) i machnął pozwolenie. (Starostwo ma wykaz wszystkich obiektów chronionych i zabytkowych, więc nie może tłumaczyć się niewiedzą). Więc w takiej sytuacji według mnie – powinny być ukarane przynajmniej 3 osoby. Skoro „zapieprzyły” to powinny ponieść konsekwencję swego postępowania. Ale znając życie – każdy urzędnik w Polsce to „święta krowa”, która nigdy za nic nie odpowiada i dlatego może pracować byle jak, bo i tak „fajne” pieniądze co miesiąc na konto dostanie….

 • Garfield

  Nie będą dla niego nadstawiać karku. I tak już im napsuł opinii. Co jak co, ale popieranie takiego wójta to polityczne samobójstwo. A partia jest taka, że jak sie zacznie mu grunt usuwać spod nóg, to mu jeszcze dokopią. Takie życie.

 • Przyzwoitość Łopaty?

  Ma taki Łopata honor? Gdyby miał ogłosiłby dymisję. Poza liczę, że za te drzewa na cmentarzu zostanie skazany. Ale chyba zostanie uniewinniony bo jego partia PIS teraz rządzi, Łopata czuje opiekę i co mu kto zrobi. Tak to jest, swój swojemu nie zaszkodzi.

 • Aloo

  Takie referenda się nie sprawdzają. Pójdzie zagłosować kilku krzykaczy i na tym koniec, a pieniądze zostaną wydane. Ja jestem przeciwna referendum…

 • Lesio

  KIEDY REFERENDUM – przestańmy pisać pierdoły do roboty .

 • Ferdek

  Czy pomniki przyrody nadają się na drzwi – wójt jako stolarz chyba zna temat. Kto je zabrał i za ile???

 • Ferdek

  Do konia mu chyba daleko, raczej bliżej kucyka – ale niektórym to wystarcza:)

 • Ferdek

  Łopata tak szybko nie zrezygnuje, gdyż jeszcze wszystkich swoich wrogów nie podał do sądu za pieniądze gminy – jak długo wytrzyma to budżet – adwokaci kosztują a i odszkodowania mogą być słone:)

 • Aloo

  O gustach się nie dyskutuje, ale określenie piękny jest na wyrost!

 • kris

  popieram i zgadzam się w stu procentach!!!!

 • kris

  Rynek jest piękny!!!!! A Ci co dostali domki niech w ogóle się cieszą ,że coś dostali bo w innych miejscach od powodzi minęło już kilka lat i niedostali nic !!!!A pani Zosia jak mogła tak pomagała i starała się aby mieszkańcy z osuwisk nie zostali z niczym!!!!

 • kris

  dokładnie!!!!!Ja ją zawsze popierałem! Choć nie zawsze się zgadzałem z niektórymi decyzjami, to szanowałem panią Zosię

 • MM

  Czemu Łopata nie zrezygnuje? Nie czuje że to nie jego miejsce? Kto mu szepcze na ucho że się nadaje? Trochę godności by się przydało i samokrytyki. Panie Łopata, czy Pan kiedykolwiek ma refleksję, że może się myli? Ma Pan świadomość że krzywdzi ludzi, a krzywda wróci? Dużo tych pytań, ale muszę zadać ostatnie. Czas mija, Pana kadencja również niedługo minie. 3 lata to krótki okres. Nie myśli Pan o tym co po Panu zostanie i jak się czuje rodzina będąc świadkiem takiego wójtowania. Przecież pozostanie Pan gdzieś tam w historii Lanckorony jako główny wichrzyciel i zarzewie konfliktów? Tak tam Panu dobrze? Nam z Panem nie…

 • Jo wójt

  Wójtowi wiele rzeczy przeszkadza i nie tylko rzeczy. Jest na stanowisku, by załatwić sobie prywatne interesy (czytaj – dokopać wszystkim, którzy ośmiela się mieć inne zdanie). Co komu drzewa przeszkadzały? Wszystkie 42 były spróchniałe? Aby dostrzec że to głupota je wyciąć potrzebna jest wrażliwość. A to taki „chłop od pługa” a raczej „od konia”. Co ludzie myśleliście? Że będzie z niego wójt? Zanim dostanie jakiś wyrok (a przy takim sposobie urzędowania i bycia o to będzie nietrudno) narobi takiego bajzlu,ze przyszły wójt będzie miał co robić. Jak tak bardzo drzewa przeszkadzały ( a i może któreś było spróchniałe), to tylko je trzeba było usunąć, ale żeby wszystkie? Kto w to uwierzy? O Oszackiej teraz się wspomina. Późno. Może nie wszystkie jej decyzje były idealne, ale bez zarzutu była jej kultura bycia. Nie trzeba było się jej wstydzić. A ten ma takie wsiowe odzywki i maniery, ze panie ratuj! Kogośta wybrali?