sesja-zamek2

Po roku od wyboru Wójt Lanckorony Tadeusz Łopata stracił sojuszników. Krzysztof Chorąży, który przed drugą turą wyborów udzielił obecnemu Wójtowi poparcia właśnie go wycofał, jak mówi miarka się przebrała, podobnie zrobił inny kandydat na Wójta Marek Kwaśnica.

Przypomnijmy rok temu w wyborach na Wójta Lanckorony wystartowała czwórka kandydatów: Wójt Zofia Oszacka, Tadeusz Łopata, Krzysztof Chorąży i Marek Kwaśnica, do drugiej tury przeszli Oszacka Łopata.

Z trzecim wynikiem był wspomniany Krzysztof Chorąży, przed drugą turą udzielił swojego poparcia Tadeuszowi Łopacie i między innymi dzięki temu Łopacie udało się pokonać Oszacką.

Teraz Krzysztof Chorąży żałuje iż oficjalnie poprał Łopatę, przeprasza też swoich wyborców, wycofuje nie tylko swoje poparcie ale też Stowarzyszenia którego jest przewodniczącym i poparcie trzech radnych, którzy wchodzą skład Rady Gminy Lanckorona.

W naszej ocenie 10 miesięcy pracy Wójta Tadeusza Łopaty nie ma nic wspólnego z tym co ustaliliśmy. Nie może być zgody z naszej strony zgody na kłótnie i podział społeczeństwa. Nie możemy pozwolić na straszenie, aroganckie zachowanie, dziwne konkursy i umowy zawierane przez urząd. Nie może być zgody na kontynuacje tego, co już było i działało ze szkodą dla naszej wspólnoty. Nie może być zgody na wyciszanie spraw łamiących prawo. Dla nas jest Urząd Gminy i jego pracownicy – pisze Stowarzyszenie Mieszkańcy Razem

Na FB pojawiło się pismo w tej sprawie, a podpisało się pod nim dwóch kandydatów, którzy w poprzednich wyborach Tadeuszowi Łopacie przed drugą turą wyborów udzieli swojego poparcia – Krzysztof Chorąży i Marek Kwaśnica.

Wcześniej Wójt Łopata popadł w konflikt ze strażakami ochotnikami z OSP Izdebnik, nie ma też dobrych relacji z innym kandydatem Markiem Kwaśnicą.

W ciągu niecałego roku Wójt Tadeusz Łopata, zraził do siebie swoich dwóch byłych sojuszników z wyborów. W radzie gminy ma tylko dwóch radnych, którzy startowali z tego samego komitetu co on z list Prawa i Sprawiedliwość, najwięcej radnych w radzie ma komitet byłej Wójt Zofii Oszackiej.

Po stosunkowo łatwych rządach w ostatnich miesiącach teraz przed Wójtem nadchodzi ciężki czas i powoli zbierają się nad nim czarne chmury, jedno jest pewne kolejne trzy lata rządów dla niego nie będą łatwe.

 • Aloo

  Nigdy nie jest tak, aby Wójt/Burmistrz był popierany przez wszystkich. Tak to już jest, że jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził… Najwięcej ruchu o wycięcie drzew na cmentarzu robią Ci, którzy chodzą na cmentarz tylko sporadycznie. Ja osobiście jestem za. Zresztą z tego co wiem Wójt działał na podstawie zezwolenia ze Starostwa, więc… ktoś mu na wycinkę zezwolił. Jakby zdarzył się na cmentarzu wypadek i drzewo zniszczyło nagrobek, albo gałąź spadła na jakąś osobę to by wszyscy pomstowali, że gospodarz gminy jest do bani i nie powycinał drzew. Tak źle i tak nie dobrze. A jeśli już tak wszyscy chwalą świetnego Wójta – panią Oszacką to… tak strasznie podoba Wam się obecny Rynek, który bardziej wygląda jak kamienna pustynia? Podobają się Wam domki – zwłaszcza na Osiedlu Słonecznym, które podobne są do jakichś baraków w skandynawskim stylu? O innych rzeczach już nie wspomnę….

 • Ferdek

  Teraz dopiero niektórzy przejrzeli na oczy że Pani Oszacka była świetnym wójtem ,trochę póżno . Niech przekonają się co narobi jak to mówili ” swój chłop” .. Do tej pory skłócił tylko wszystkich i doprowadził do rozpadu wielu organizacji , które budowały swoją pozycję latami . Cały Łopata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Lesio

  A Chorąży ma odwagę ??? Pierwsze słyszę , a tak na marginesie po Łopacie , Chorąży chyba żartujecie sobie .

 • Łopata do więzienia?

  Jak myślicie, ile dostanie wójt za nielegalne wycięcie drzew na cmentarzu? Za totalną głupotę? Pójdzie do więzienia? Może zapłaci z własnej kieszeni? Nie, sprawa przyschnie, załatwią po cichutku, znajdą przepis, że wszystko jest ok. Formacja wójta rządzi, ujadać na swojego nie pozwolą. Nadzieja w odwadze Chorążego!

 • kris

  Pani Zosiu wróć do Nas.Zawsze potrafiła wysłuchać każdego i znalezć kompromis.Bardzo dużo zrobiła dobrego dla całej gminy Lanckorona.KOCHAMY PANIĄ i DZIĘKUJEMY.

 • Linzel

  EE tam niegospodarność. Kto jak kto, ale wójt to najlepiej na drzewach się zna. W końcu to stolarz 😉 A tak poważnie, ile jeszcze wpadek zaliczy wójt, żeby ludzie sobie uświadomili, że trzeba go z wygodnego stołka zrzucić.? Przecież na to co on wyprawia nie da się spokojnie patrzeć! Są jeszcze nieprzekonani do referendum?(rodziny i tym którym ostatnio „udało się” znaleźć pracę,nie liczymy).

 • Lesio

  Składam doniesienia do prokuratury za wycięcie drzew na cmentarzu razem z panem wojtem posiedzą Ci co zgodę na wycinkę dali oraz ci którzy liści nie chcieli . Trzeba być idiotą żeby w strefie chronionej niszczyć przyrodę no ale jak już pisałem ani kultury ani gospodarności u pana nie ma . Kiedy referendum ?

 • lukas

  U nas sytuacja jest inna. Miało nie być układów -są. Miał być spokój – nie ma. Obiecanki cacanki a głupiemu radość. Ludzie są wściekli, ze dali się nabrać. Są jeszcze tacy co wierzą w bezinteresowność wójta. Ale jego porażką były posunięcia wobec straży, później szkoły, teraz mamy cudowne wystapienie w TV. Jak się widzi jak robi się miejsca pracy znajomym, rodzinie – to ma prawo wkurzać. A radni? Wcale nie są tacy stali. Jest kilku nowych osób, ale nawet starzy radni chyba nie do końca wiedzą po co są w radzie. Wogóle to paranoja żeby wójtowanie powierzać komuś kto nie ma wyksztalcenia w tym kierunku. W każdej pracy trzeba mieć kwalifikacje, referencje żeby pracować. A bywa, że wójtem zostaje cieć i po upływie kadencji nawet go nikt nie rozlicza za zabawy naszym kosztem. Prześledźcie sobie ile osób spokrewnionych z radnymi pracuje na terenie gminy i w szkołach? Ile znajomych wójta znalazło ostatnio pracę (u nas oczywiście). A pomstujemy na wójta bo wstyd nam że właśnie jest z Izdebnika (a i to nie do końca) i dlatego że właśnie dogadać sie z nim nie da. Dogadać można się z kimś kto zna słowo kompromis, a nie narzuca swoje zdanie i nie liczy się z innym. Łopata zawsze miał wrogów a jak został wójtem to obrał sobie cel żeby na każdym z nich się zemścić. I to robi. A reszta przygląda się i czeka kto będzie nastepny. I co Aloo dziwi cie coś teraz? No i wreszcie wniosek: Stradomski przecież już nie jest burmistrzem 😉 mimo tych kilku krzykaczy 🙂

 • lukas

  Oj będzie wójt i gmina płacić słone odszkodowania za „przemyślane” decyzje p. Łopaty. Jaką kasę zgarną ludzie za wygrane sprawy sądowe!!! a ile jeszcze spraw wyjdzie za jego rządów? Myślę, ze wójt bardziej by myślał, gdyby musiał za swe błędy z własnej kieszeni płacić. A tak? Prowadzi sobie swoje rozgrywki za nasze pieniądze! Gdzie są radni, gdzie wojewoda? Nie widza co się dzieje? Ile ludzi jeszcze poda do sądu, bo tak się mu spodoba? Przeliczcie sobie ile kosztują nas fanaberie p. Łopaty!

 • Zelus

  Wieś czy guru i jego sekta heheheheh

 • Aloo

  Jak to mówią nigdy nikomu nie dogodzi. Podobna sytuacja była w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zawiązała się opozycja w stosunku do Stradomskiego, zrobili referendum i co? Kilku krzykaczy tylko w wzięło w nim udział. Pieniądze zostały wydane, a sytuacja i tak się nie zmieniła. A jeśli chodzi o wycofanie poparcia dla wójta to – jak wiele osób powtarzało – dyrektorem GZB miał podobno zostać syn pana Chorążego. Oczywiście nie wiem, ile w tym prawdy było, ale jak to mówią w każdej plotce jest trochę prawdy…. Dziwi mnie tylko fakt, że najbardziej niezadowoleni z wójta są… mieszkańcy Izdebnika. Ludzie w końcu w gminie jest wójt z Waszej miejscowości (nie ze Skawinek, ani nie gdzieś z Krakowa/Lanckorony) – powinniście się z nim dogadywać, a nie na niego pomstować. A i jeszcze jedno – ja od dawna głośno mówię, że nie powinno zatrudniać się członków rodziny w instytucjach państwowych. Jeśli matka uczy w szkole, to w tej samej szkole nie powinna uczyć córka, mąż itp. Jeśli w urzędzie gminy pracuje żona, to nie powinien pracować mąż, siostrzenica itp. I jeszcze jedno – radni też powinni mieć ograniczony okres pełnienia władzy. Myślę, że dwie kadencje pod rząd to max.

 • rety

  A ile afwrek było za poprzedniej dyrekcji ? Kto by zliczył. Ale wszystko pod dywan. Na zewnatrz wszystko pięknie a w środku dziadostwo. Wieś miała używanie. To dopiero był cyrk.

 • Zelus

  Może kiedyś przyjdzie taki czas,że to wójt będzie potrzebował wsparcia. Mam nadzieję, że wtedy wszyscy się odwrócą od niego. Że zostanie potraktowany jak jakiś insekt!!! Dosyć już tego poniewierania ludźmi, a kimże jest, jaką łaskę robi. Temu pomoże a tamtemu nie bo ma dziś zły humor!!! Skoro on nie pomoże człowiekowi, który tyle lat służył nam mieszkańcom to na przekór wójtowi my to zróbmy!!! Pokażmy, że jesteśmy jedną społecznością i że razem możemy wiele i to bez jego zas…….. pomocy. Panie wójcie to kolejne złe posunięcie, które wyborcy na pewno uwzględnią w zbliżającym sie nieuchronnie referendum.

 • won

  Pan Sikora z Izdebnika (strażak, który stracił nogi) został rozdeptany przez wójta Łopatę (zresztą też z Izdebnika!) w programie telewizji TTV. Wójt Łopata niczym insekta, robala, pluskwę itp. wdeptał w ziemię. Ludzie kogo wybraliście, człowieka w kratowanej koszuli? Smutasa bez serca? Mieliście i macie oczy? Jest wizytówką PIS.

 • widz

  Wystąpienie w telewizji jak zwykle na „wysokim poziomie” gratuluje.
  ps. ładna koszula w kratkę to już chyba jakiś znak rozpoznawczy 😉

 • JKB

  Wkurza mnie to forum. Ludzie, róbmy coś a nie piszmy! Co to da??? Gdzie to referendum? Oby się na pogróżkach nie skończyło. Czekaaaamy!!!

 • do wincenta

  A kto niby nadzorował budowę boiska i placu zabaw w Izdebniku? Nie pani Turek i jej siostrzenica? Jeszcze dostają oficjalne podziękowania. Zaraz zajma się budową szkoły w Jastrzębi. Inna sprawa że w sumie jakby mi wójt pchał kasę do kieszeni też bym brał. Niech biorą póki mogą bo jak się Chorąży za nich weźmie to będa piszczeć.

 • Mela

  Jak myślimy o tej samej osobie to musi być duuuży ten wykop 🙂

 • kondako

  To ta pani.To ta pani ktora decyduje o zatrudnianiu,której Zosia osacka zaufala a teraz lopata slucha jej jak przyjaciela.

 • Żelus

  Jestem za !!!! Dosyć już tej samowolki, ciągłych pretensji,siania zamętu i nienawiści. Nie pozwólmy aby tacy ludzie reprezentowali nas mieszkańców, nie dajmy sobą manipulować. Czas z tym skończyć!!!!!

 • wacenty

  Pani Turek, to ta Pani, która prowadziła inwestycje, budownictwo w gminie? Pracuje jeszcze? I odbierała budynki? Jeśli tak, wiem wszystko!

 • Lesio

  P Turek swojej synowej już załatwiła ciepłą posadę dyrektora przedszkola , więc siostrzenicy pewnie też . Ludzie róbmy chamom REFERENDUM

 • Mela

  Nie odbywa się tu żaden konkurs złotych łopat nie rozdajemy heheheh. Ale pomysł ze smyczą jest fajny zawsze to lepiej z pieskami na smyczy chodzić. Można szybciej utemperować niegrzeczne stworzenia, a może nie długo jakiś kaganek się pojawi;) tylko pytanie kto wtedy będzie za pana szczekał?!

 • jw

  czyżby olśnienie ?! dedukcja nie jest twoją najlepszą stroną więc próbuj dalej masz jeszcze 2 szanse nagroda czeka.(co do nagrody proszę sobie wiele nie obiecywać, nie będzie to żadna premia, ewentualnie jakaś smycz może długopis;) )

 • veromoda

  O widzę, że personel bardzo się zacietrzewił, po co te nerwy złość piękności szkodzi a szastać nie bardzo jest czym więc ostrożnie z tymi nerwami:)

 • Lesiu

  😉

 • agata

  Lol dla ciebie posiadanie własnego zdania to głupoty? Musisz zmienić otoczenie, ta atmosfera podejrzeń cię wykończy.

 • Ferdek

  Do Lol. Proszę mnie nie utożsamiać z agatą itp. Błędne myślenie proszę pani. Nie na kogo pisać donosów i anonimów?

 • Lol

  No, nie trzeba być geniuszem żeby odgadnąć, kto jest ferdkiem i agatą i chyba ta sama osoba wciela się jeszcze w wielu wątpliwych bohaterów na tym forum. Siedzi się na chorobowym za pieniądze podatników, to się ma czas na wypisywanie głupot i sianie zamętu.

 • sąsiadka

  Pewnie! Boisko przez cały tydzień służy, ale jak w niedzielę teren jest zamknięty, to już wielkie halo, że nie można korzystać., A gdyby było otwarte i menele by wszystko zniszczyły to pewnie byłaby nagonka na wójta i dyrektora, że nie dopilnowali. Śmieszni jesteście. I jak się tu nie emocjonować?????

 • kolega ferdka

  Bo widzisz guru jest taka pewna zasada kto szuka ten zawsze znajduje tylko aby nie było tak, że paragraf znajdzie się na tego kto tak zaciekle szukał. albo napiszę prościej abyś zrozumiał kto pod kim dołki kopie sam w nie wpada, więc uważaj na te swoje wykopy bo jak na razie do nikąd cię one nie doprowadziły a upadek może być bolesny. a tak na marginesie to jak ta twoja sekta się zwie:)

 • ktoś

  Może mu pasuje atmosfera. Z tego co słychać to jest tam teraz niezły kociołek. A może po prostu kogoś lubi? Ej, Lesiu czepiasz się człowieka 😉

 • JW

  No tak teraz sami na siebie donosić nie możecie – nie wypada 🙂

 • marlon

  Izdebnik to specyficzne trudne środowisko, ale zobaczymy czy Jastrzębia da się kupić. Czy to prawda, ze nasze dzieci z Lanckorony będą dowożone do Jastrzębi bo tam sie rozbudowuje szkoła. Przecież to skandal. I tak już ta szkoła pochłania dużo pieniędzy. Nie mam nic do mieszkańców Jastrzębi, ale trzeba też myśleć ekonomicznie.

 • komisja ds wynagrodzeń;)

  Ziuta nie musisz się tak bardzo burzyć tutaj nagród nie rozdajemy;)

 • Lesiu

  Nagroda to pewnie dopiero będzie;) może obiad w Kogutku;)

 • Lesiu

  no to nowina nie wiedziałem że wójt w szkole pracuje bo codziennie to tam przesiaduje.

 • Ferdek

  P.Dyrektor musi zastraszać aby żaden czarny cień nie padał na szkołę. A tu taka aferka, że w ubiegłym tygodniu w zarządzanym przez niego przedszkolu doszło do kradzieży pieniędzy w dużej kwocie przez pracownika – i co zrobił? Przecież jest podobno urzędnikiem państwowym i obowiązują pewne procedury w takich przypadkach. A tu po cichutku załatwione aby się nie rozniosło.

 • agata

  Słowo przekręt jest dość mocne. Nie boisz się guru bezpodstawnych oskarżeń? Żeby tak pisać, trzeba komuś coś udowodnić. Takie rzucanie mięsem jest nieładne delikatnie mówiąc. To już było na innym forum. I nic nie pomogło. Te oszczerstwa już się przejadły i nie rzucają na kolana. Może jakaś nowa afera? Może przyjrzymy się obecnym układom? A można by było wymienić jakieś rodzinne powiązania. Oj można.

 • kristof_12

  Powiem szczerze nie obchodzi mnie kto pracuje, byle był efekt. Teraz za to pracują córki radnych, niedoszłe jeszcze synowe pana wójta, zleca się większość prac znajomym. A kto projektuje boiska? Niedługo p. Adam będzie jeździł busami, a syna wójta zatrudnią w gminie. Nie mam zastrzeżeń do pani dyrektor. Szkoła zmieniła się w ciągu ostatnich latach bardzo. I nikt temu nie zaprzeczy.

 • koleżanka z pracy

  Może zasługiwali. A pani niech się nie burzy, bo dostała pani wyrównanie w tym roku. Za donos czy za posłuszne wykonywanie poleceń a może za zwolnienie lekarskie? A może za spotkania z wójtem w karczmie? Nie tylko pani obserwuje.

 • MR

  Powiem krótko. Byłem z dziećmi w niedzielę pod szkołą – było zamknięte, więc to nie brednie. Po co te wielkie emocje. Po prostu stwierdzam fakty.

 • Zinka

  Nie jestem też od oceniania czyjejś pracy, ale nie wydaje mi się w porządku, żeby pozbywać się nauczyciela, żeby przyjmować córkę radnego. Nikt nie miał zastrzeżeń do pracy pani Beaty i niepotrzebna decyzja spowodowała falę niezadowolenia rodziców. A może i rodzice mają powody do zdenerwowania, bo przecież dyrekcja podjęła taką decyzję, w tym pani Łabędź, która jest zastępcą dyrektora. I to się rodzicom nie podoba.

 • pracownik

  To po co pan dyrektor straszy pracowników, ze jeśli będą mówić co się w szkole dzieje, to mogą szukać gdzie indziej pracy? To jest dopiero bagno! Szacunek jest tylko dla wybranych w tej chwili, nie mówiąc o kulturze bycia. Totalna klęska! Ile guru dostałaś nagrody za ten wpis?

 • agata

  Już wiem kto tym guru jest. Powtarzane w kółko bezpodstawne zarzuty nic nie pomogą. Prawda powoli wychodzi na jaw, kto na czym korzysta. A jeśli byłoby coś nie tak, wójt na pewno już dawno by to wykorzystał a nie szukał pomocy nauczycieli żeby usunąć panią dyrektor. Widać nie było podstaw. A zazdrość potrafi zżerać ludzi od podszewki. Biedactwa…

 • ziuta

  A czy to normalne, że poprzednia dyrekcja wręczała nagrody w kółko tym samym i lojalnym wobec siebie nauczycielom? To dopiero było żenujące!

 • guru

  A poprzednia dyrektor tańczyła tak jak była pani wójt zagrała. Tyle tylko, że garnąć pod siebie potrafiła doskonale. Przypomnijcie sobie te wszystkie roboty i inwestycje w szkole, wykonywane przez rodzinną firmę pani dyr. z jej mężem na czele. To dopiero były przekręty.

 • guru

  Wiesz co, Ferek, KIEPSKI jesteś !!!
  Porządek to dopiero teraz w szkole jest. A ta normalność, o której piszesz opierała się na zastraszaniu i poniżaniu. Dopiero teraz jest spokój i widać, że szanuje się uczniów i rodziców. Wszystko funkcjonuje jak należy. A donosicielstwo to za poprzednich rządów w kole kwitło na potęgę, bo kto nie donosił, był wrogiem. nie sądzę żeby ludzie chcieli wracać do takiego bagna.

 • Ferdek

  I P. Szydłowska pracowałaby dalej gdyby nie wójta decyzja i posłuszne wykonanie dyrektora szkoły – zwolniono ją a na jej miejsce przyjęto pewną panią.

 • sąsiadka

  Co za BREDNIE!
  A dlaczego nie można korzystać? Przy szkole mieszkam i widzę że dzieci codziennie korzystają, nawet po lekcjach grają. I wydaje mi się że to boisko to było koniecznością, bo na poprzednim to sobie dzieciaki kolana rozbijały więc chyba dobrze że jest! Chwała wójtowi że znalazł kasę w budżecie bo jakoś w poprzednich latach nie można było na nic liczyć.