trawa15

Funkcjonariusze komisariatu w Kalwarii Zebrzydowskiej w wyniku prowadzonych czynności na terenie gminy Lanckorona dokonali zatrzymania grupy pięciu mężczyzn w tym jednego nieletniego mieszkańców Lanckorony i Jastrzębi, podejrzanych o posiadanie i rozprowadzanie środków narkotycznych.

Jak ustalono, sprawcy od marca 2014 roku rozprowadzali wśród znajomych i innych osób celem osiągnięcia korzyści majątkowych środki odurzające w postaci marihuany i amfetaminy.

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych z udziałem psa do wyszukiwania zapachów narkotyków policjanci ujawnili i zabezpieczyli łącznie 79 gram marihuany i 18 gram amfetaminy – poinformowała nas Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Podejrzani to uczniowie technikum, w przeszłości nie karani.

Łącznie wymienionym podejrzanym przedstawiono 21 zarzutów z art. 62 ust. 1, art. 58 ust. 1, art. 59 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. „ o przeciwdziałaniu narkomani” za co grozi kara od 3 do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast o losie nieletniego rozstrzygnie Sąd Rodzinny i Nieletnich w Wadowicach.

Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów, składając na tą okoliczności stosowne wyjaśnienia.