Na stacji paliw w Kalwarii Zebrzydowskiej doszło do groźnego wycieku gazu, ewakuowano pracowników, na miejscu jest 10 zastępów straży pożarnych, być może zostanie tam skierowany specjalny pluton chemiczny z Krakowa.

Jak informuje Wadowiceonline.pl dziś przed godziną 19:00 na jednej ze stacji paliw w Kalwarii Zebrzydowskiej doszło do groźnego wycieku propan-butanu z jednego ze znajdujących się tutaj zbiorników, który został rozszczelniony najprawdopodobniej z powodu uszkodzenia zaworu bezpieczeństwa. Tankują z niego pojazdy wyposażone w instalacje LPG.

Na miejscu jest policja, działa też blisko 10 zastępy strażaków zawodowych z JRG Wadowice oraz druhowie ochotnicy z OSP Kalwaria Zebrzydowska i OSP Zebrzydowice. Wezwano również kolejny zastęp z OSP Przytkowice, ale w ich samochodzie doszło do uszkodzenia koła.

Ratownicy rozważają zadysponowanie specjalnego plutonu chemicznego z Krakowa. Wezwano również specjalistów z sieci, którzy na co dzień serwisują takie zbiorniki.

Więcej na: wadowiceonline.pl

  • amantozlodziej

    szkoda ze ta zlodziejska stacja sie nie spalila;( oj szkoda zlodzieje benzyna z ropa i woda jest mieszana na 2 l jest 1.8 litra dziad kalwaryjski

  • ZYCZLIWA

    ARTZ TY NIE MIEJ PRETENSJI DO STRAŻY TYLKO DO TYCH CO NAPEŁNIAJĄ BASENY I ZRASZAJĄ CO DZIEŃ SWOJE TRAWNIKI GDY JEST ZAKAZ PODLEWANIA ROŚLIN I LANIA DO BASENU WODY .