Z okazji Dnia Kobiet gratka dla miłośników teatru i aktorskiego talentu krakowskiej aktorki Krystyny Podleskiej, najbardziej znanej z kultowego filmu „Miś”. 12 marca CKSiT zaprasza na spektakl „Mój boski rozwód” do Sali Widowiskowej.

Wstęp jest wolny a bezpłatne zaproszenia można już odbierać w „Starym Kinie”.

„Mój Boski Rozwód” to wzruszająca i pełna optymizmu historia kobiety w średnim wieku, która porzuca maż a córka wyprowadza się do narzeczonego.

Do wypełnienia pustki Angela ma tylko psa i telefon Teraz na nowo musi odnaleźć swe miejsce na ziemi, sens życia i szczęście. Po różnorakich perypetiach udaje się to jej i jest to tryumf kobiety, która nigdy nie zatraciła nie tylko humoru ale i młodzieńczej ciekawości świata, a także dystansu do siebie i innych.

Angela widzi nawet zabawną stronę swoich porażek, zawsze dowcipna, czasami złośliwa a zazwyczaj kpiąca z samej siebie. Dlatego ta opowieść to piękna ludzka historia, to tryumf optymizmu i wiary w „kolejny lepszy dzień”.

Wszyscy przecież szukamy miłości, ciepła i nie chcemy być samotni. Angela nam uświadamia, że jest to możliwe – pisali o spektaklu na stronach Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa

To niezbyt komfortowa sytuacja dla aktora, gdy kojarzony jest z jedną rolą. Ale być kultową dziewczyną kultowego prezesa Ryszarda Ochódzkiego z filmu „Miś” to jak wygrana na loterii. Krystyna Podleska, która urodziła się w Londynie i tam zdobywała aktorskie szlify, rzadko dziś pojawia się na scenie. Ponoć głównie zajmuje się tłumaczeniami. Monodram „Mój boski rozwód” przeniesiony z Teatru Ludowego jest więc wyjątkiem i dlatego warto go dostrzec. Sprawna reżyseria mistrza Jerzego Gruzy, humor i rzeczywiście dobre aktorstwo Podleskiej stanowią gwarancję miłego wieczoru. A zamiast misia aktorka na scenie ma wypchanego pieska – pisał o Krystynie Podleskiej Bronisław Tumiłowicz.

Wszelkie informacje pod numerem telefonu 33 873 3771

{cksitkalwaria.com}