Uczennice z Zespołu Szkół nr 3 w Przytkowicach Emilia Raczek i Aleksandra Grzebinoga  sprawiły, że główny hol szkoły zmienił się w zaczarowaną krainę i przykuwa uwagę pięknym malowidłem, które widnieje na ścianie.

Autorką  tego dzieła jest wyjątkowo uzdolniona plastycznie uczennica klasy 3a Gimnazjum Emilia Raczek. To ona przygotowała projekt pięknej  ilustracji odwołującej się do ikon światowej fantastyki: Harrego Pottera, Awatara czy Alicji i zaczarowanej krainy,  którą przemierzała.

Emilka ciężko pracowała nad swym dziełem już od końca ubiegłego roku szkolnego. Większość uczniów  „szerokim łukiem” omija szkołę w czasie wakacji, a nasza artystka połowę wakacyjnego odpoczynku spędziła w szkole. Towarzyszyła jej  koleżanka  z klasy – Aleksandra Grzebinoga . Efekt  pracy dziewczyn zadziwił nas wszystkich i wprawił w zachwyt. Malowidło wygląda naprawdę pięknie – informuje Elżbieta Szyprowska wicedyrektor ZS Nr 3 w Przytkowicach

Gratulujemy i dziękujemy Emilce, Oli oraz wszystkim, którzy mieli swój wkład w powstanie tego dzieła.

Mamy nadzieję, że przykład dziewczyn zachęci innych zdolnych uczniów i absolwentów szkoły do pokazania swego talentu i „oswojenia” naszej szkolnej przestrzeni.

  • little k

    piękna robota! szkoda, że wszystkie szkoły tak nie wyglądają!