XIX Dni Papieskie to już historia, w tegorocznych Dniach Papieskich udział wzięła rekordowa liczba uczestników – ponad 1.500, a rozdano 400 nagród.

Niewątpliwe pozostaną w naszej pamięci te wszystkie wydarzenia, które miały miejsce od 8 maja zakończone w sobotę 21 maja koncertem laureatów w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Każdego roku niniejsze wydarzenie spotyka się z olbrzymim zainteresowaniem dzieci i młodzieży całej okolicy nie inaczej było też w tym roku.

Aula wypełniła się po brzegi przepełniona została radością i uśmiechami od najmłodszych po najstarszych, występowi nagrodzonej młodzieży i dzieci towarzyszyły całe rodziny. Występy laureatów jeszcze raz potwierdziły, że mamy w okolicy sporo talentów.

Podczas Gali Laureatów zaprezentowali się najlepsi i nagrodzeni w Konkursie Pieśni i Poezji Religijnej, od najmłodszych przedszkolaków aż po młodzież ze szkół średnich, nagrodzono też młodych wstępujących w konkurencjach sportowych i konkursie wiedzy.

Gala to też okazja do podziękowania i takich nie zabrakło, szczególnie dla organizatorów z Parafialnego Klubu Sportowego św. Józef, których bezinteresowna praca przyniosła wielkie owoce i mnóstwo radości dzieciom i ich rodzicom.

To właśnie ich poświęcenie przyczyniło się do sukcesu kolejnych Dni Papieskich, bowiem każdy kto angażował się w organizacje robił to bezinteresownie i nie liczył na żadną zapłatę, nierzadko kosztem swojego zdrowia i wolnego czasu.

Niemniej jednak widać było w tym zaangażowaniu ogromną radość i satysfakcje z owoców jakie się pojawiały. Organizatorzy również dziękują władzom gminnym i powiatowym, Centrum Kultury, Bibliotece, Seminarium oo. Bernardynów, i wielu organizacją i sponsorom którzy współpracowali w czasie trwania Dni Papieskich w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Dlatego głęboko wierzymy, że Pan Bóg swoim błogosławieństwem wynagrodzi wszystkim, którzy włączyli się w to dzieło.

{ dnipapieskie.pksswjozef.pl- ks. Leszek Kaczmarczyk}