Zawodnicy z kalwaryjskiego klubu szermierzy SKS Grass-Hopper maja na swoim koncie wiele sukcesów, pomimo to nie odpoczywają, trenują przed kolejnym sezonem.  Po zakończeniu sezonu w czerwcu mieli tylko dwa tygodnie wakacji i powrócili  do treningów.

W ostatnich miesiącach zawodnicy zdobyli wiele medali: najważniejsze medale zdobyli Mikołaj Radosz  drugie miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików oraz Ireneusz Filek również drugie miejsce w Mistrzostwach Dzieci  w Polsce.

Poza tymi osiągnięciami każdy z zawodników ma na swoim koncie sukcesy na zawodach ogólnopolskich, przypomnijmy, że Karolina Biela jest zawodniczką  kadry narodowej juniorek młodszych, Dawid Dębicki  to brązowy medalista mistrzostw polski młodzików.

Nowi zawodnicy także po roku treningów już na swoim koncie mają pierwsze sukcesy, najmłodszy Józef Stankiewicz  osiągnął bardzo dobre drugie miejsce w turnieju Żubrów, ma dopiero 8 lat, jest bardzo ambitnym zawodnikiem.

Od maja tego roku w klubie jest nowy trener Felix Fraś , który jest  także zawodnikiem kadry narodowej. Młody trener bardzo angażuję się w treningi  z zawodnikami. Po dwóch tygodniach przerwy zawodnicy wrócili do ciężkich treningów, ale nie tylko ćwiczą na sali , również trener zorganizował wyprawy w góry powiązane z treningami, biegali już po górze Żarek, byli nasz szlaku Trzch koron, w Luboniu oraz najdłuższa trasa po górach 36km na Turbaczu – mówi Katarzyna Dębicka z SKS Grass-Hopper

W klubie panuje świetna atmosfera, pomimo ciężkiej pracy zawodnikom i trenerowi dopisują super humory. Już we wrześniu czekają ich pierwsze zawody, ale jeszcze wcześniej jadą na dwutygodniowy obóz kondycyjny z zaprzyjaźnionym klubem KKS Kraków.

Szermierze zapraszają wszystkich chętnych, którzy są zainteresowani tym pięknym sportem do swojego klubu  już od września będzie trwał nabór na rok 2016/2017.

{Foto:SKS Grass-Hopper}