Planowo kolejna Akcja Krwiodawstwa w Izdebniku miała się odbyć dopiero 25 września. Jednak po tragicznym wypadku Druha Bogdana Ryby – Naczelnika OSP Łękawica, Ochotnicy z Izdebnika postanowili przenieść akcję o tydzień wcześniej. Dlaczego? Otóż potrzebna jest krew dla strażaka, który będzie musiał przejść szereg operacji.

Ochotnicza Straż Pożarna z Izdebnika zaprasza zatem na swoją kolejną akcję krwiodawstwa już w najbliższą niedzielę: 18 września  Krew będzie można oddawać od godz.9.00 do 13.00 w Domu Strażaka w Izdebniku.

To już przedostania akcja krwiodawstwa w Izdebniku w tym roku. Na jednej z nich pojawi się mobilny autobus do poboru krwi!  Pierwsza w tym roku akcja odbyła się 8 maja, z której pozyskano prawie 14  litrów krwi. Kolejna była 10 lipca, wtedy oddało krew 18 osób, co daje nam ponad 8 litrów krwi.

W tą niedzielę będzie jednak szczególna akcja, bo po raz pierwszy dedykowana osobie  w potrzebie. Taką osobą jest dziś Druh Bogdan Ryba, który uległ tragicznemu wypadkowi 3 września.

Nawet przez moment nie zastanawialiśmy się by przełożyć akcję krwiodawstwa o tydzień wcześniej. Nikt tak nie czuje chęci pomocy jak strażak strażakowi – mówią nam strażacy z OSP Izdebnik

W tym roku mija 8 lat od pierwszej akcji krwiodawstwa zorganizowanej przez ochotników z Izdebnika. Z roku na rok przybywa krwi i krwiodawców. Za rok 2015 dzięki OSP Izdebnik do banków krwi pojechało aż 62 litry krwi z 5 akcji krwiodawstwa!

Podczas akcji zostaną wręczone odznaki zasłużonych krwiodawców: 1, 2 i 3 stopnia oraz będzie można odebrać swoje legitymacje krwiodawców.

Tak jak na poprzedniej akcji, tak i w najbliższą niedzielę będzie można podejść do nas i wypełnić wnioski na legitymację krwiodawcy lub na legitymację honorowego krwiodawcy wraz z odznaką  1,2 i 3 stopnia. Takim sposobem na ostatniej akcji udało się wypisać 15 wniosków na  tzw. legitymacje do wbijania pieczątek z oddania krwi oraz 12 legitymacji na odznaki – mówią nam organizatorzy z OSP Izdebnik

Dodatkowo  podczas akcji organizatorzy chętnie udzielą porad związanych z ulgami dla krwiodawców, opowiedzą jak i gdzie można z nich korzystać, postarają się odpowiedzieć na każde nurtujące pytanie krwiodawcy.