Niedawno w potężnym pożarze rodzina z Kalwarii Zebrzydowskiej straciła swój dom, który nie nadaje się do ponownego zamieszkania. Przyjaciele i znajomi zorganizowali zbiórkę dla pogorzelców.

W czwartek (21.02) około godziny 16:00 służby ratunkowe otrzymały informację o wybuchu i potężnym pożarze w jednym z budynków jednopiętrowych na ulicy Wojska Polskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Kilkanaście zastępów strażaków zawodowych jak i druhów ochotników przez kilkadziesiąt minut walczyło z żywiołem.

Ogień pojawił się w jednym z pokoi, niedługo potem płomienie zajęły prawie wszystkie pomieszczenia i strych. Również dach nadaje się do wymiany. Na szczęście domownikom nic się nie stało, ale straty są bardzo duże, oprócz domu spłonął praktycznie cały ich dobytek.

Przyjaciele i znajomi zorganizowali zbiórkę dla pogorzelców na popularnej platformie Zrzutka.pl. Kto chciałby wspomóc potrzebującą rodzinę, może zrobić Pomoc dla pogorzelców z Kalwarii Zebrzydowskiej.

Rodzina z Kalwarii Zebrzydowskiej dnia 21.02.2019 straciła w pożarze dom i niemal cały dobytek. Z żywiołem walczyło kilka zastępów straży pożarnej. Ogień pojawił się w jednym z pokoi, niedługo potem płomienie zajęły prawie wszystkie pomieszczenia i strych. Również dach nadaje się do wymiany. Na szczęście domownikom nic się nie stało, ale straty są bardzo duże – zachęcają pomysłodawcy akcji