MKS Kalwarianka ciągle walczy o 12 miejsce w tabeli na koniec sezonu w IV lidze Małopolskiej. Po remisie w Piaskach z czołowym zespołem ligi powinna pokonać w ostatniej kolejce Górnika Libiąż na własnym boisku.

Od początku meczu spotkanie było wyrównane. Optyczną przewagę w pierwszych minutach posiadał Orzeł. W 19 minucie objął prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony Kubik nieczysto trafił głową próbujący przeciąć wrzutkę, skorzystał z tego niepewnego zagrania Czyżowski i ze stoickim spokojem pokonał Wypióra.

Po półgodzinie akcje MKS Kalwarianki zaczęły nabierać tempa. Po konkretnych akcjach w ostatnim momencie brakło wykończenia lub ostatniego podania . Wynik mógł zmienić Kmak . Jego atomowe uderzenie z rzutu wolnego po faulu na Bufnalu , Wiśniewski zdołał sparować na poprzeczkę.

Po przerwie nie mająca nic do stracenia MKS Kalwarianka z każdą minutą osiągała co raz większą przewagę w polu. Zaowocowało to szybkim wyrównaniem. Świerczyński wypatrzył w polu karnym Gałuszkę a ten uderzył tuż przy słupku nie do obrony doprowadzając do wyrównania.

Po godzinie Hobrzyk wygrał pojedynek biegowy z rosłym stoperem Orła, minął bramkarza i nie trafił do pustej bramki. Nieprawdopodobne.

Orzeł nie pozostawał dłużny. Dwukrotnie wychowanek MKS Kalwarianki  Grzegorz Wypiór powstrzymywał najlepszego strzelca gospodarzy Adama Wędzonego. Raz po uderzeniu Wajdy z rzutu wolnego piłka minęła nieznacznie lewy słupek żółto-czerwonych.

W 80 minucie Wiśniewski w polu karnym nieprzepisowo powstrzymał w sytuacji sam na sam Kmaka.  Pomimo protestów sztabu szkoleniowego i kapitana Kalwarianki sędzia puścił akcję.

W końcówce żółto – czerwonym bardzo zależało na zwycięstwie, nastąpiły roszady na boisku. Grygorus przeszedł na lewą pomoc, wprowadzony Król zajął miejsce na prawej pomocy a Hobrzyk z Pakoszem wspomagali Kmaka w ataku, Wynik nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się remisem

Zabrakło jakości. Tak wg mnie w dwóch słowach można opisać przebieg spotkania. Przy tak dużej ilości 100%-ych  sytuacji bramkowych strzeliliśmy jedną bramkę. To niestety kolejna dotkliwa strata punktów. Wszyscy bardzo się napracowali i to nie ulega wątpliwości. Jednak, aby osiągnąć zamierzony poziom satysfakcji trzeba wykorzystywać stworzone sytuacje. W przeciwnym wypadku po takim spotkaniu pozostaje ogromny niedosyt – mówi trener Grzegorz Staszewski

Orzeł Piaski Wielkie – MKS Kalwarianka 1-1(1-0)

Tomasz Czyżowski 19- Rafał Gałuszka 51
Skład Orła Piaski Wielkie:  Wiśniowski – Kubera , Krajewski , Wajda , Strojek – Przemysław Kapera od 76 Adamczyk , Bieńkowski od 67 Sawczuk , Zelek , Czyżowski – Wędzony , Bruzda

Skład MKS Kalwarianki: Wypiór – Kubik , Mlostek , Bartosz , Kacper Kapera – Hobrzyk , Świerczyński , Bufnal (’74 Król) , Grygorus , Gałuszka (’64 Pakosz) – Kmak .

Sędziował ; Tomasz Pilarski z Tarnowa . Widzów 100

Inne wyniki 4 ligi
MKS Proszowianka – KS Sosnowianka 2-4(1-0) Lisowski dwie, Skwarczeński , Zając dla gości

1 liga Juniorów Starszych
Fablok Chrzanów – MKS Kalwarianka 0-2(0-2) Tomasz Trzebuniak 15 , Karol Popielarz 25
Skład MKS Kalwarianki ; Wypiór – Karaś , Adrian Godula, Brózda , Kawecki – Mazuga , Trzebuniak od 62 Urbańczyk, Patryk Godula, Dybek ż , Węgiel – Mamcarczyk od 70 Serwin , Popielarz .

• MKS

MKS Kalwarianka – Górnik Libiąż 10-0(6-0) Daniel Kmak cztery , Mateusz Król dwie, Piotr Świerczyński , Dariusz Hobrzyk , Jevgienij Grygorus , samobójcza , najważniejsza bo pierwsza w 3 minucie

• MKS

Niech idą mają wysokie mniemanie o sobie i za 600 zł grać będą a potem będzie jak z Kaperę wicemistrz Polski a przegrywa rywalizację z juniorami Kalwarianki. Jedzie 20 ludzi na mecz , wychodzi 11 a Kapera siedzi w towarzystwie juniorów.

• kalwarianin

pół składu idzie w lecie jak bedzie okregówka 😉

• Kibic

30 czerwca się przekonacie, radzę Paszkówce minąć Bobrek

• pn

Wygrana Garbarni z Wartą lub Jutrzenki z Bochnią daje utrzymania Proszowiance, nie Kalwarii. A przed Kalwarianką jest jeszcze Wieliczka. Gdzie jest jakiś protokół z Zarządu MZPN dotyczący powiększenia IV ligi do 18 zespołów? To jakieś mrzonki!

• Kibic

4 liga liczyć ma 18 zespołów ,Zarząd MZPN powiększył ligę , ponieważ , Górnik Wieliczka to zasłużony klub dla piłkarstwa Małopolski, co do Kalwarianki wystarczy , żę Garbarnia z Wartą Poznań lub Jutrzenka Z Bochnią wygra baraż jest utrzymana. 30 CZERWCA BĘDZIE WIADOMO OFICJALNIE

• Zarząd

Widzę ,że wszyscy pochowali MKS , DO ZOBACZENIA W 4 LIDZE , PEWNE INFO , REGULAMIN TO NIE WSZYSTKO

• ropa

Mozna za rok z tymi pilkarzami co sa w Kalwari za rok znow grac w tej lidze.Nic straconego.

• muki

Ostatni mecz Kalwarianki w czwartej lidze z Libiazem godzina 17.Gdyby nie marna jesien,to Kalwarianka by sie utrzymala bo wiosna dobrze grala.Tylko ze do utrzymania trzeba bylo az ponad 40 punktow.Wysokie miejsce piate Sosnowianki jak na beniaminka zadziwili.Jutro poznamy mistrza czwartej ligi i albo Jutrzenka,albo Trzebinia lub Jaskowice.Spadaja z czwartej ligi Libiaz,Spojnia Osiek,Halniak Makow,Garbarz Zembrzyce ,Kalwarianka i niewiem co z Proszowianka.W piatej lidze awans Unii Oswiecim,wylatuja Przytkowice,Leki,Stryszawa,Skawa.

• aki

tak….samych juniorów. I Kalwarianka pożegna się z IV ligą efektownym 1:5
    z ostatnim Libiążem. Pomysł sezonu

• MKS

Piknik na Kalwariance i tak 1 liga Młodzików MKS Kalwarianka- Karol Wadowice( lider 1 ligi ) sobota 10 , potem mecz o awans do 1 ligi Trampkarzy MKS Kalwarianka – Strzelec Budzów o 12 a na koniec match day MKS Kalwarianka – Górnik Libiąż 17

• szydera

A co ma jedno do drugiego? Znowu zgraja kiboli zepsuje mecz!

• Kibic

W sobotę piknik mecz Górnikiem Libiąż wystawić samych juniorów bo 12 miejsce zaklepane

• MKS

Halniak Maków – Proszowianka 1-5(0-2) teraz trzymamy kciuki za Garbarnię i Jutrzenką a potem ,. . .

• Kibic

Nie kompromituj się wszystkie bilety pójdą w tydzień , cena 20 złotych

• szydera

Mecz przyjaźni….buuuuuu 🙁 Co to za mecz?
    Na kim tu teraz przyjdzie bandytom stadionowym psy wieszać i ku…..ć ? Znowu Cracovia i Legia? (bezpiecznie bo nie będzie ich kibiców) I na dodatek nie ma już Bednarza w Wiśle.

• MKS

Racja ale jeszcze w niedzielę osoba z klubu twierdziła , że Piast ale teraz jest info ze strony Wisły i świetnie. Mecze przyjażni tylko na Kalwariance. Wisła Kraków- Śląsk Wrocław 9 LIPCA , GODZINY NIE ZNAM

• mks

No chyba nie, na stronie Wisły 9 lipca Wisła – Śląsk Wrocław 😉 miejsce nieustalone

• Wisła

9 lipca na stadionie MKS Kalwarianki generalny sprawdzian przed ligą i europejskimi pucharami .Wisła Kraków – Piast Gliwice o17