To będzie nie lada gratka dla fanów motoryzacji, w najbliższą niedziele 28 czerwca po raz drugi na Lanckorońskim Rynku odbędzie się Zlot pojazdów zabytkowych organizowany przez Muzeum Motoryzacji w Lanckoronie.

Lanckoroński rynek ma swój niepowtarzalny urok, a gdy pojawią się na nim zabytkowe samochody to wszyscy poczują się tak jakby przenieśli się co najmniej pół wieku wstecz, tym bardziej że organizatorzy przygotowują przeróżne atrakcje.

Rajd 28 czerwca (niedziela) rozpoczyna się o godz.10:00 w trakcie Zlotu czekają liczne konkursy i atrakcje: – Puchar Wójta Gminy Lanckorona, – Konkurs na najładniejszy samochód i motocykl, – Puchar dla najstarszego pojazdu Zlotu, – Konkurs elegancji na strój z poprzedniej epoki – Zabawa „Zabytkowa Lanckorona – śladem zabytkowych aut”, będzie też sporo konkursów dla dzieci.

A ponad to zaplanowano Pokaz Bolida zbudowanego przez Studentów Politechniki Rzeszowskiej, Pokaz limuzyn Limo-Kraków, Przejazdy Samochodami Zabytkowymi.

O godz. 13 odbędzie się pokaz pojazdów ciężarowych z okresu PRL-u m.in. niespotykany Żuk Kuropłap okrzyknięty mianem „Białego Kruka”, Milicyjny Star 200, strażackie pojazdy bojowe.

Będą też przejazdy samochodami zabytkowymi jak również pojazdem gąsienicowym Hagglund.

Głównym organizatorem Zlotu Muzeum Motoryzacji w Lanckoronie oraz miłośnicy zabytkowej motoryzacji MAFIA PRL-u, które posiada 40 samochodów z czasów PRL – Warszawy, Syrenki, Żuki czy Moskwicze – wszystkie te samochody będzie można zobaczyć na Zlocie.

Więcej szczegółów na www.facebook.com/MuzeumMotoryzacjiwLanckoronie oraz www.samochody-zabytkowe.com.pl .

 

{Foto: sasquatch-photo2.blogspot.com}