Urząd Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej informuje, że w związku z organizacją Światowych Dni Młodzieży w okresie od 26 do 29 lipca zmianie ulegnie organizacja ruchu na terenie miasta Kalwaria Zebrzydowska. 

Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu jest niezbędne dla sprawnej organizacji uroczystości związanych ze Światowymi Dniami Młodzieży – informuje Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej

W ramach zmian zaplanowano:

 1. Zamknięcie al. Jana Pawła II na odcinku od skrzyżowania z ul. Broniewskiego do restauracji „Pod Kasztanami”.
 2. Wprowadzenie zakazu zatrzymywania i postoju na jezdni ul. 3 Maja oraz al. Jana Pawła II wokół budynku „Okrąglak”.
 3. Zamknięcie dla ruchu pojazdów parkingu i placu przed Kościołem Parafialnym im. św. Józefa.
 4. Utworzenie pasa postojowego dla autokarów obsługujących pielgrzymów na ul. Broniewskiego (odcinek od straży pożarnej do parkingu przy Hali Sportowej).
 5. Wydzielenie części powierzchni placu targowego oraz dworca autobusowego dla organizacji miejsc postojowych dla autokarów obsługujących pielgrzymów.

 Za powstałe utrudnienia Urząd Miasta przeprasza.

W związku z organizacją na terenie Gminy Kalwaria Zebrzydowska uroczystości związanych z obchodami Światowych Dni Młodzieży, w dniach 26.07.2016 – 29.07.2016 zamknięta dla ruchu będzie część al. Jana Pawła II. W zawiązku z powyższym, przystanek autobusowy zlokalizowany przy al. Jana Pawła II zostanie w w/w terminie tymczasowo przeniesiony na ul. Krakowską (dworzec) – informuje kalwaryjski magistrat

 

 • krecik

  To ma być piękne święto. A tu władze sprowadzają plagi egipskie na mieszkańców, ograniczenia, papiery aktualizacyjne budynków, wydatki, koszty. I miało być przyjaźnie, wyszło jak zawsze przez nadgorliwość.

 • ja

  Oby cześć datków z tacy, pozyskanych od pielgrzymów trafiła do kasy miasta. Paraliż miasta, nawet częściowy to straty. Bo nie wierzę że mieszkańcu zamku kalwaryjskiego nie wyciągną „tacy”.

 • poncjusz

  To jak można będzie korzystać z parkingu przy górnym boisku Kalwarianki?

 • Przeprosiny od Urzędu przyjmuję i wybaczam.