Nie otrzymali wystarczającego wsparcia finansowego ze źródeł publicznych, nie załamali się postanowili że brakujące środki zbiorą dzięki ofiarności ludzi. Mowa o Międzynarodowych Warsztatach Gitarowych w Lanckoronie.

Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe w Lanckoronie, co roku gromadzą w jednym miejscu  licznych Uczestników – adeptów gitary i innych instrumentów oraz Mistrzów, którzy dzielą się swą wiedzą i doświadczeniem z młodymi ludźmi.

Zostały tylko dwa tygodnie na uzbieranie kwoty niezbędnej do organizacji IX edycji wydarzenia, a dzięki stronie Polak Potrafi, jego współtwórcą może stać się każdy.

Nie możemy w tym roku liczyć na wystarczające finansowanie ze źródeł publicznych, więc zwracamy się do Państwa i wszystkich miłośników zarówno gitary, jak i samej Lanckorony, by pomogli nam nie tylko urzeczywistnić przedsięwzięcie, ale by tym razem poczuli się także jego Współtwórcami – mówią organizatorzy i dodają Uzyskaną dzięki Państwa życzliwości kwotę, przeznaczymy na pokrycie kosztów Koncertu Finałowego.

Aby wesprzeć projekt wystarczy wejść na stronę IX Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe w Lanckoroniewybrać kwotę, którą chcieliby Państwo przeznaczyć na IX MWG.

Obecnie brakuje 25 tys. na pokrycie kosztów Koncertu Finałowego na Rynku w Lanckoronie (honoraria i koszty Artystów, oświetlenie, nagłośnienie)

IX Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe w Lanckoronie, które stanowią integralną część Festiwalu Terra Artis, odbędą się w dniach 14 -24 lipca 2016 roku.

Od 9 lat Warsztaty cieszą się zainteresowaniem zarówno wśród Uczestników, jak i licznych Gości – słuchaczy koncertów.

Uzyskaną dzięki Państwa życzliwości kwotę, przeznaczymy na pokrycie kosztów Koncertu Finałowego. Nie wyobrażamy sobie bowiem wielkiego finału tego niezwykłego spotkania bez Koncertu, który nie tylko stanowi wielką ucztę dla ducha, ale jest też wydarzeniem integrującym aktywnych Uczestników Warsztatów ze Słuchaczami – Mieszkańcami Lanckorony i Fanami, którzy przybywają na tę okazję z wielu stron. Ewentualną nadwyżkę uzyskaną w wyniku naszej akcji na portalu Polak Potrafi, przeznaczymy na organizację Jubileuszowych X Międzynarodowych Warsztatów Gitarowych w Lanckoronie w 2017 roku. Oby tak się stało! Wstęp na wszystkie koncerty jest tradycyjnie wolny – tłumaczą organizatorzy 

W zamian za pomoc nagrody, m.in.: – Ceramika z Lanckorony; – Rzeźby z pracowni p. Budzowskich Cafe Arka Lanckorona; – Pobyt w Willa Niebieska w Lanckoronie; – Kawa z ciastem z pieca chlebowego w Niebieska Kawiarenka w Lanckoronie; – Album „Lanckorona” Bogdana Frymorgena; – Całodniowe bilety do Energylandii http://energylandia.pl/; – Autorskie kolczyki Justyny Iskry z lnu, minerałów i srebra; – Prywatny koncert Arkadiusza Krupy (obój) i Michał Nagy (gitara) w Warszawie lub Krakowie; – Koszyk produktów lokalnych „Smaki Gościńca 4 Żywiołów” – konfitury, soki, oleje, miody; – Wydawnictwa płytowe od Agencja Artystyczna GAP; – Tomiki poezji Bronisława Maja z autografem; – Książki o Lanckoronie Kazimierza Wiśniaka z autografem; – Płyta oraz nuty Tatiany Stachak od Wydawnictwo Euterpe

Aby wesprzeć projekt wystarczy wejść na stronę IX Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe w Lanckoroniewybrać kwotę, którą chcieliby Państwo przeznaczyć na IX MWG.

Organizatorzy wydarzenia są: Agencja Artystyczna Gap oraz Stowarzyszenie Terra Artis.

 

 

  • styl od łopaty

    Gdyby były międzynarodowe warsztaty kopania łopatą, to by kasa się znalazła. Pewnie stowarzyszenie zbyt mało płaszczy się przed Capo di tutti capi. Niestety, większość pieniędzy Lanckorona wydaje na dowozy szkolne – o 43tys więcej niż w zeszłym roku, bo wójt załatwił swoje prywatne interesy. Ciekawe ile wraca w „prowizji” dla rządcy?