Radośnie i muzycznie w Odzyskanie Niepodległości

Kolejny Konkurs Młodych Solistów i kolejne wyróżnienie dla Zuzanny Zajdy z kalwaryjskiej Szkoły Muzycznej,  konkurs zgromadził 144 uczestników z całej Polski. Dwa tygodnie temu Zuzi  zdobyła I nagrodę Festiwalu im. Adolfa Saxa.

W dniach 25-27 listopada w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia  im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie, odbył się XV Ogólnopolski Konkurs Młodych Solistów w kategoriach instrumentów dętych drewnianych: flet, obój, klarnet, saksofon  i fagot.

Posłuchajcie jak gra Zuzanna Zajda

 

Zuzanna Zajda z  II klasy saksofonu mgr Tomasza Skiby wywalczyła wyróżnienie. Reprezentowała Szkołę Muzyczną I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Zuzia wystąpiła w duecie  z Panią Anną Wielgus-fortepian, która również jest nauczycielem fortepianu w kalwaryjskiej Szkole Muzycznej. Konkurs zgromadził 144 uczestników z całej Polski. Zmagania

Warto dodać, iż Zuzia była najmłodszą laureatką  jeśli chodzi o ilość lat nauki w II grupie wiekowej.

Konkursowe oceniało Jury w składzie:  Przewodniczący:   Andrzej Godek -klarnet -Akademia Muzyczna w Krakowie Członkowie:   Maria Grochowska – flet – Akademia Muzyczna w Katowicach, Józef Markiel – obój – PSM II st. w Katowicach, Magdalena Jakubska-Szymiec – saksofon – Akademia Muzyczna w Poznaniu.

Warto przypomnieć, że wcześniej Zuzanna Zajda uczennica Szkoły Muzycznej I stopnia w Kalwarii Zebrzydowskiej z klasy saksofonu Tomasza Skiby zdobyła I nagrodę Festiwalu im. Adolfa Saxa.